بلد در آخرین نسخه خود، تغییرات جدیدی در امکانات کاربری اپلیکیشن این نقشه و مسیریاب ایجاد کرده است. با این تغییرات حالا دیگر می‌توان در قسمت جزئیات هر مکان روی این نقشه، ساعت کاری، آدرس، شماره تلفن و وب سایت آن مکان را بخوانید یا به آن اضافه کنید. این امکان جدید «بلد» راهنمای خوبی خواهد بود که با همان کیفیت قبلی، پیشنهادهای بیشتر و توصیه‌های متنوعی برای انتخاب یک مقصد داشته باشید و سپس برای مسیریابی بدون اینکه از نقشه خارج شوید، در همین مسیریاب بلد تصمیم خود را بگیرید. چراکه با قابلیت جدید برنامه بلد حتی می‌توان مقصد را جست و جو کرد و درباره آن نظر داد یا نظرهای دیگران درباره آن را مطالعه کرد. حتی برای هر مقصد می‌شود از پنج ستاره، به آن امتیاز داد تا دیگران را تشویق به رفتن یا نرفتن به آن مکان کرد.

از روزهای ابتدایی فعالیت نقشه و مسیریاب «بلد»، جمع‌سپاری در توسعه این اپلیکیشن عنصر مهمی بوده است. حالا هم به لطف امکان جدیدی که در آن فراهم شده می‌توانیم برای هر مکان، نظر بگذاریم و به آن ستاره دهیم تا در این فعالیت گروهی مشارکت داشته باشیم. این قابلیت جدید بلد هم نه تنها بار دیگر پویایی را به محیط کاربری مسیریاب تزریق کرده است بلکه باعث شده تا در عملکردهای فرعی هم ظاهر خودش را با قدرت به نمایش بگذارد. چراکه این کاربرد جدید، به کاربران در کنار فرآیندهای مسیریابی، می‌تواند کمک‌های بیشتری هم در انتخاب مقصد بکند. اینطور دیگر بلد صرفا از یک نقشه و مسیریاب خارج شده و به عنوان راهنمای شهری هم می‌تواند کاربرد داشته باشد که برگ بنده این محصول خواهد بود. با کمک آن افراد بسته به اهدافشان می‌توانند امتیاز مکان‌های مختلف را با هم مقایسه و بر اساس نظرات به مکان بهتر مسیریابی کنند.

برای این کار باید ابتدا یا مکان مورد نظر را در نوار سرچ بلد جست‌وجو و یا اینکه روی نقشه آن را پیدا کنید.

با کلیک کردن روی آن مکان، پنجره کوچکی پایین صفحه باز می‌شود که جزئیاتی درباره اسم و ساعت فعالیت، آدرس سایت و شماره تلفن آن نمایش داده خواهد شد. اگر همین پنجره را به سمت بالا بکشید، صفحه بزرگ‌تری روی موبایلتان خواهد آمد که حاوی اطلاعات بیشتری درباره آن مکان است.

حالا اگر فردی بخواهد می‌تواند همینجا عکس‌هایی از آن مکان به نقشه را وارد کند که به سادگی از قسمت «اضافه کردن تصویر» قابل انجام است. در قسمت افزودن نظر هم می‌توانید کامنت بگذارید، ستاره بدهید و نظر بقیه کاربران را بخوانید.

شما از مشارکت روی نقشه، اضافه کردن عکس و دادن نظر چه تجربه‌‌ای دارید؟ خواندن نظرات کاربران دیگر یا دیدن عکس و امتیاز یک رستوران، کافه یا هتل در انتخاب آن به شما کمک کرده است؟

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید