با اعلام مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدید مربوط به تردد و فعالیت‌ها از روز شنبه اول آذر ۱۳۹۹ اجرا خواهد شد. برای مطالعه جزئیات این محدودیت‌‌ها ادامهٔ مطلب را بخوانید.

به‌روزرسانی (۱۲ آذر):

ورود و خروج به شهرها

از روز شنبه ۱۵ آذرماه تعداد ۶۴ شهر در وضعیت قرمز، ۲۷۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۰۵ شهر در وضعیت زرد خواهند بود. وضعیت هر شهر را می‌توانید از طریق مشاهده این لیست و یا با جستجوی نام شهر در بلد مشاهده کنید.

ورود افراد غیربومی به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است. افرادی که ساکن شهر نارنجی یا قرمز نیستند نمی‌توانند به این شهر‌ها وارد شوند و ساکنان شهر‌های قرمز و نارنجی نیز اجازه ورود به سایر شهر‌ها را ندارند.

مبلغ جریمه تردد برون شهری خودروهای غیربومی، در صورت نارنجی بودن شهر ۵۰۰ هزار تومان و در صورت قرمز بودن شهر یک میلیون تومان است. در این طرح استان البرز و تهران یکی در نظر گرفته شده‌اند.

ممنوعیت تردد شبانه

ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد روز بعد در شهر‌های دارای رنگ قرمز و نارنجی از شنبه ۱۵ آذرماه اعمال خواهد شد. مشاغل ضروری می‌توانند ضمن هماهنگی با فرمانداری‌های هر شهرستان نسبت به اخذ مجوز و برگه تردد اقدام کنند.

گروه‌های شغلی

در شهرهای قرمز صرفا گروه‌های شغلی ردیف ۱ مجاز به فعالیت هستند، اما در شهرهای نارنجی از جمله تهران  گروه‌های ۱ و ۲ امکان فعالیت خواهند داشت. (برای مشاهده دسته‌بندی مشاغل به انتهای همین نوشته مراجعه کنید)

جریمه سفر بین شهری در هفته سوم آذرماه برای افراد با تست کرونای مثبت 

به طور کلی حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر مجاز است. اما فردی که تست کرونایش مثبت شده در سیستم بهداشت و درمان اطلاعاتش ثبت می‌شود و از طریق سامانه ماسک ردیابی خواهد شد و اگر سفر داشته باشد مبلغ ۲۰۰ هزار تومان روی فیش تلفن همراه، تلفن ثابت یا پلاک خودروی وی جریمه اعمال می‌شود و با پیامک نیز به وی اطلاع داده خواهد شد.

 

محدودیت‌های تردد اعلام شده از ۱ آذر

تقسیم‌بندی شهرهای قرمز، نارنجی و زرد

بر اساس این طرح، شهرستان‌های کشور بر اساس میزان بیماری کرونا و بستری در بیمارستان به سه سطح قرمز، نارنجی و زرد تقسیم می‌شوند. سطح سه یا قرمز بیشترین میزان محدودیت را دارد و سطح دو یا نارنجی محدودیت‌های کمتری دارد و میزان اعمال محدویت‌ها در شهرهای دارای سطح زرد کمتر است.

تمامی مراکز استان‌ها در وضعیت قرمز هستند و وضعیت سایر شهرها در لیست منتشر شده از سمت وزارت بهداشت قابل مشاهده است.

محدودیت‌های تردد درون شهری

تردد درون شهری در شهرهای قرمز از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است و این اقدام در ادامهٔ تشدید محدودیت‌ها در شهرها و مناطق قرمز اعمال می‌شود.

جریمه تردد غیرمجاز درون‌شهری

جریمه تردد درون‌شهری خودروها در شهرهای قرمز از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح مبلغ ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. خودروهای مختلف به وسیله دوربین‌های نظارت شناسایی می‌شوند.

فعالیت شرکت‌ها

تنها کارخانجات و شرکت‌های تولیدی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و فعالیت مجموعه‌هایی که خط تولید مهمی ندارند مشمول مقررات دسته سوم خواهد بود و بنابراین مجاز به فعالیت حضوری نخواهند بود. دسته‌بندی مشاغل گروه یک، دو، سه و چهار را در جدول انتهای این ببینید.

فعالیت ادارات دولتی

در مورد فعالیت کارکنان اداره‌ها، در شهرستان‌های با سطح هشدار سه و قرمز فقط حدود یک سوم کارکنان در محل کار حضور پیدا می‌کنند. در سطح دو یا نارنجی، یک دوم یا ۵۰ درصد کارکنان حضور پیدا می‌کنند و در شهرستان‌های با وضعیت زرد یا سطح هشدار یک، دو سوم کارکنان حضور دارند. مسئولان اداره‌ها با توجه به ضرورت حضور کارکنان برای نوبت دهی فعالیت آنها بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می‌کنند.

مدارس و دانشگاه‌ها

در همه شهرهای قرمز، نارنجی و زرد کلاس‌های مدارس و دانشگاه‌ها به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. کادر اداری در مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل هستند به جز عواملی که سامانه و کار‌های کامپیوتری و غیرحضوری را اداره می‌کنند.

فروشگاه‌ها

در شهرهای قرمز همهٔ فروشگاه‌ها به جز نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها تعطیل هستند. رستوران‌ها نیز می‌توانند به صورت بیرون‌بر فعالیت کنند.

خودروهای عمومی

در شهرهای قرمز فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌ها، آژانس‌ها و… از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ممنوع نیست و جریمه‌ای برای این افراد صادر نمی‌شود. افرادی که شیفت شب کار می‌کنند یا ناچار به تردد شبانه برای حضور در محل کار هستند، برای جلوگیری از جریمه باید پلاک‌های خودروی ایشان توسط کارفرمایان به فرمانداری‌ها یا پلیس راه در هر استان اعلام شود.

مترو

از روز شنبه اول آذر ماه، پایان کار مترو ساعت ۲۲ خواهد بود.

تردد بین ‌شهری

خودروهای دارای پلاک بومی حق خروج از شهر خود و ورود به سایر شهرها را ندارند. طبق اعلام پلیس راهور این محدودیت برای مراکز استان‌ها از شنبه اول آذر آغاز خواهد شد.

تردد بین تهران و کرج

تردد بین تهران و کرج آزاد است و شامل محدودیت تردد بین شهری نمی‌شود.

جریمه تردد برون‌شهری

در صورت عدم رعایت خودروها در خروج از شهر‌های قرمز و تردد در جاده‌های فرعی و ثبت خودروها در جاده‌های بین شهری، مبلغ یک میلیون تومان و در صورت خروج از شهر‌های نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری

هر شخصی که تست کرونای مثبت داشته باشد، تا ۱۴ روز نباید با سیستم حمل و نقل عمومی (اتوبوس، قطار، هواپیما) مسافرت کند. 

سفرهای هوایی داخلی به ارائهٔ نتیجه منفی تست کرونا مشروط نشده است و طبق توضیح وزارت بهداشت، لازم نیست پیش از سفرهای داخلی تست PCR انجام شود. اما از ورود مبتلایان به کرونا به داخل هواپیما، قطار و اتوبوس جلوگیری می‌شود و خدمات تور و سفر به ایشان نباید فروخته شود. 

هنوز پروتکلی برای سفرهای اتوبوسی وضع نشده است.

در پروازهای خارجی (ورودی و خروجی) داشتن تست منفی کرونا الزامی بوده و به همهٔ خطوط هوایی اعلام شده است.

 

جدول رده‌های گروه‌های شغلی 

گروه شغلی ۱
مشاغل حیاتی و ضروری مرتبط با زندگی روزمره مردم نظیر مراکز امدادی و درمانی، اورژانس‌ها، مراکز امنیتی، مراکز اداری و خدماتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها و مراکز تأمین ارزاق و مایحتاج عمومی، نانوایی‌ها و داروخانه‌ها، کارخانجات و مراکز تولیدی و صنعتی، تعمیرگاه‌های خودرو و لوازم الکتریکی، فروشندگان قطعات یدکی و مصالح ساختمانی،

 

گروه شغلی ۲
مراکز خرید، پاساژها، مال‌های فروش غیرمواد غذایی، مراکز شماره‌گذاری اتومبیل، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مراکز فروش لوازم خانگی، قنادی و شیرینی‌فروشی‌ها، آبمیوه و بستنی‌فروشی‌‌ها، آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو، فرش و موکت فروشی‌ها، خدمات چاپ دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی‌ها، اسباب‌بازی‌فروشی‌‌ها، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی پوشاک، پارچه‌فروشی‌ها، پرده‌سراها، مراکز فروش مبلمان، کیف و کفش، مراکز فروش لوازم‌التحریر، خیاطی و خرازی، آتلیه و عکاسی‌ها، مشاوران املاک، فروشگا‌ه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و مراکز فروش و عرضه خشکبار و آجیل.

 

گروه شغلی ۳
مدارس،  دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه‌ها و باغ‌موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و کاهش فعالیت مترو و حمل‌و‌نقل عمومی درون شهری

 

گروه شغلی ۴
همایش‌ها، برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش‌ها، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی.

180 دیدگاه‌ها

 1. خیلی خیلی دیر به فکر افتادند البته این کشور چهل سال است که با این وضعیت داره پیش می‌ره ،،ملت را اینها بدبخت کرده اند وگرنه نزدیک به یک سال است که کرونا آمده و همه دنیا تبعیت کردند الا کشور ما مسخره های عوضی

 2. با سواری شخصی نمیشه رفت اونوقت با هواپیما و قطار و اتوبوس تردد مشکلی نداره و آزاد هستش؟ یعنی چی این؟ اگر قرنطینه ست که کلا باید همه ترددها چه هوایی و چه زمینی متوقف بشه

 3. کرونا فقط از ساعت ۹ تا ۴ هست یعنی هوشمند عمل میکنه از ساعت ۴ تا ۹ خواب هست عجب
  خیلی راحت حکومت نظامی اعلام کنید این فیلمها هم نیازی نیست بازی کنید
  یه بچه هم میدونه برای مقابله با ویروس باید دو هفته کلا تمام ادارات بخصوص بانکها و … تعطیل شوند

  • نه بابا، اینا برداشتن به طور مضحکانه کپی کاری کردن بدون اینکه معنی شو بدونن!! کشورهای خارجی یه سریا بخاطر اینکه مردم نرن دسکو و بار و این داستانها این ساعت رو ممنوع کردن رفت و آمد رو، حالا اینا هم کپی کاری احمقانه میکنن فقط، بعدم قابل اجرا نیست، فکر میکنید چند نفر در شب نیاز پیدا میکنن خودشون یا خانواده شونو برسونن به مراکز درمانی و یا کارهای مهم ازین قبیل داشته باشن، می‌خوام صد نفرو جریمه کنن یا هزار نفر یا صد هزار هزار نفر هر شب، میدونید چه شورشی میشه بعدش!! کسی که نون شبش رو به سختی در میاره بخواد پونصد تا یه میلیون تومن جریمه بده!!!!

 4. سلام.جهت عمل آب مرواریددربیمارستان شیرازپروندوپذرش شده وبایدشنبه به بیمارستان جهت عمل مراجعه کنم.وباتوجه به اعمال محدویت.باوسیله شخصی.

 5. سلام
  وقت بخیر
  من یه سوال برام پیش آمده
  پلاک ماشین من شهرستان هست ولی تو تهران زندگی میکنم
  میخوام بدونم تردد داخل خود تهران شامل جریمه میشه یا مشکلی نداره ؟
  ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید

 6. پس این اسمش قرنطینه نیست
  فقط سرگرم کردن مردمه
  چون اکثر ماشینا الان ثبتنام اسنپ و تپسی هستن
  اونا هم مجازن برای کار کردن
  پس همه میان دوباره توی خیابونا به اسم تاکسی

 7. با سلام و عرض ادب، ایکاش از فروردین این کار را برای دو هفته انجام می دادیم وبعدش ورودیهای مملکت را کنترل می کردیم تا این همه قربانی ندهیم.

 8. باتوجه به تعطیلی عمومی بااین طراحی عجیب غریبتان که گروه 2و3و4 تعطیل باشند بانکها وقتی بازباشند سررسید چکها برسد بانک بروند برگشت میخورد وما وقتی نمی توانیم دادوستد کنیم چطوری به وعده هایمان عمل کنیم این رفتارشما زندگی مردم متزلزل میکنید.تعطیلی وقتی وقتی صورت میگردد کلا تعطیل شما رستورانها تولیدی ها کارخانجاتها تاکسی اتوبوس مترو را تعطیل نکردید درواقع مطمئن باشید هرگزبااین روش قانون نمیتوانید کرونا را شکست بدهید بلکه بدترش میکنید

 9. پروژه های ساختمانی رو چرا جز مشاغل قرار نمیدن ۱۰۰تا اتباع خارجی کنار هم میخوابن صبح تا غروبم کنار هم کار میکنن اون وقت یه شرکت که جمعا ۱۰ تا کارمند داره باید تعطیل بشه زندگی مردمو لنگ میکنن

 10. دراروپا تمام مراکزدولتی خصوصی تعطیل هستند برای تردد عبوری مردم درشهر ازوزارت بهداشت ان شهر مجوز گرفتند که پلیس باتاییدان اجازه تردد را میدهد ومحلهایی بزرگی اماده کرده اند که روزانه دهها هزارنفررا تست کرونا میگیرند انانی که مثبت دراین مراکز قرنطینه میشوند وانانی که منفی دستبند بدست میکنند که اگر کسی خلاف کند دستبند خودرا به کسی بدهد تا 20 سال زندان می افتد بااین روش مبتلاها از انسانهای سالم جدامیشوند وجامعه بهبود پیدامیکندیکی از قانونهای وزارت بهداشت ودرمان زمانیکه ویروسی درمملکت جان مردم را بخطر بی اندازد قدرت بدست این سازمان است که میتواندشهرها را قرنطینه وارتش را بخدمت برای کنترل وانحدام این ویروس بکارگیرد که متتسفانه درمملکت ما توان اینکاربرایش خیلی سخته باتشکر

 11. ای نزارید هی با این محدودیت هاتون

  اینا که هیچی رو نبستن😐

  نه مترو نه بی ارتی نه بازار 😐😐

  این بود محدودیتتون؟؟؟؟

 12. سلام، الان کسی که داخل تهران زندگی و کار میکنه ولی ماشینش پلاک شهرستان هست برای عبور و مرور داخل تهران مشکلی نداره؟

 13. بازم فریب مردم؛ یکدفعه بیاد جان مردم افتادند یا جیب صاحب مرده پر نشدنی خودشون از مریضی و جان و م رگ میر مردم هم کاسبی میکنند! واقعا که کرونا فقط یه نعمت واسه شون بود.

 14. خب دیگه چی موند ما چه جوری زندگی کنیم؟ یعنی کرونا روزا هست شبا نیست؟ این محدودیتها تا کی ادامه داره؟ ولی من فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه اتفاقا برعکس بعد از تمام شدن محدودیتها چون تو اون مدت همه چی تعطیل بوده مردم با شدته بیشتری بیرون خواهند زد و دوباره کرونا بالا میره.

 15. سلام
  به نظر من باید ارتش وارد عمل و از ترددهای غیر ضروری جلوگیری کند و نوعی حکومت نظامی و کنترول تردد رو در دست بگیرد زیرا این ارگان بزرگ و قوی میتواند در این امر از یدرت کافی و اعمال قانون دقیق و سخت گیرانه از داشته باشد

 16. عالیه خیلی زود تر باید به انجام می رسید دولت باید به کارگران روز مزد و برای خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست حتی آنانکه بی کار هستند و در امدی ندارن حتما یک فکری بردارد از اون ۱۷ هزار میلیاردی که در دوبی توسط پلیس اونه گرفته شد به مردم بدهد و میتواند با کد ملی اگر بخواهد

 17. اگر کسی اون ساعت شب در بازه زمانی ۲۱ تا ۴ صبح
  مجبور باشه اورژانسی به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کنه بایدد چیکار کنه؟

 18. باسلام دولت تعطیل میکنه میگه مغازه ها تاساعت 6 فعالیت کنندبعد6تعطیل ولی مردم دزفول روزجمعه تاساعت 9شب ازتفریح سردشت وشهیون برمیگردن بایدمسیرهاروهم بست

 19. چرا چیزی در مورد باربری ها گفته نمیشه.ما عمده فروشیم.ارسال به شهرستان داریم. میتوانیم هفته ی آینده بار به شهرستان ارسال کنیم یا نه

 20. یک سوال از دولت و البته نظام خدمتگذار دارم، آیا این ملت بزرگ و فداکار ارزش نداشت بعد از ۴۳ سال خدمت صادقانه آنهم در این شرایط خاص، مهمان شما باشد؟!
  تعطیلی کشور با این برنامه ریزیها فقط کار دزدان را راحتتر خواهد کرد.

 21. تا بانکها تعطیل نشه قرنطینه هیچ معنی نداره. مردم از تعطیلی استفاده می کنن و برای پیک نیک میریزن تو بانکها.
  میگن کارمندهای بانک یک سوم باید در محل کار حضور پیدا کنن. وقتی همشون هستن جوابگوی اون حجم از مراجعین نیستن، پس چجوری یک سوم بیان سرکار.
  تازه با این تفاسیر باید درب بانکداری الکترونیک رو باید گِل بگیریم که اصلا کارایی نداره.
  یه مطلب دیگه اینکه ظاهرا فقط اون دسته از کارمندهای دولت که محل کارشون توی محدوده طرح هست، عزیزن. چون میتونن ساعت ۲ تا ۴ از طرح خارج بشن. ولی ماها که خونمون توی طرحه ولی اداره خارج از طرح، کنار خیابون باید چرت بزنیم تا ساعت بشه ۴ که بتونیم بیاییم توی طرح.
  شهر بی قانون و قوباقه هفت تیر کش 😔😔😔

 22. اخه جواب صاحبخونه ی از سگ پست تر منو کی میده ، من که یه روز کار نکنم ، نون ندارم بخورم، چه فرقی میکنه از کرونا بمیرم یا بی ابرو بشم سکته کنم بمیرم یا از گشنگی بمیرم؟

 23. بردارم من هیت ها اولا با رعایت پروتکل اجرا شد تا جایی که ما اطلاع داریم اما در مورد ورود پلاکهای به شمال آزاد بوده حالا با این اوصاف ، اگر برای مدتی بیکار باشی بهتر از اینه که بچه های شما بی سرپرست بمونند پس بدون که چقدر دوستت دارن، مثبت اندیش باش خدا خیلی بزرگه از خدا رزق و روزی تو بخواه نه از بنده خدا.

  • برادر من چرت و پرت نگو خدا روزی رسونه اگه بری سر کار
   کسی که مثل ما هست میفهمه حرفمون.وقتی پشتوانه مالی نداری و این گرونی هم ته جیبت را خالی کرده باشه از کار هم بیکار بشی میفهمی که کرونا بهتر از شرمندگی و بی آبرو شدن از بی پولیه.

  • آقا همینطوریش هوا از پارسال آلوده تره.طرح و لغو کنن که دیگه از آلودگی هوا میمیریم.بعدشم میگن کرونا با آلودگی هوا نسبت مستقیم داره یعنی آلودگی هوا باعث میشه کرونا وحشی تر بشه

 24. محدودیت تردد از ۹ شب تا ۴ صبح؟ مگه چند درصد مردم توی این ساعات بیرونن اونم توی فصلی که ساعت ۵ هوا کاملا تاریک میشه؟
  مثل این میمونه که اجازه روبوسی با یه ادم سرماخورده رو فقط از ساعت ۹ تا ۴ صبح نداشته باشی

 25. خداوکیلی اینا رو ب یه بچه هم بگی خندش میگیره اخه اینا چه طرحی اگه واقعا میخواهید مریضی ریشه کن بشه دولت هزینه کنه خرج ملت رو بده یه ماه کلا تعطیل کنه .اینا نمیخوان کورنا تموم شه

 26. دیگه خودتونو بکشیدم فایده نداره حالا هرچی میخاید تعطیل کنید کسی ک نخاد رعایت کنه نمیکنه بخاطر همینه ایقد الوده شدیم

 27. سلام من ابدارچی بانک مسکن هستیم چون شرکتی هستیم به ما میگن بایدهر روز باید بیاد برای ابداچی های بانک مسکن چه فکری کردید

 28. بنده خدا اگه رعایتی که توی مساجد و هییت ها بود رو همه انجام می دادند که الان اوضاع سلامتی خیلی از شرایط فعلی بهتر میشد

 29. واقعا که بایداینکار محرم انجام میدادند که به نفع خودشان نبود
  حالا به فکرش افتادند از فروردین ماه دارند دارو تولیدمیکنند و واکسن تولید میکنند
  این ها نتونستند قیمت مرغ کنترل کنند
  وضعیت مردم آشفته نان شب ندارند
  هر روز وعده شعار الکی

 30. اگر از همون روز اول قم رو قرنطینه میکردن و یه سری احمق قرنطینه رو پروژه قم هراسی معرفی نمیکردن و تعصب بی جا نداشتن الان وضع کشور این نبود.

 31. سلام.بجای اینکارهااگرواقعآدلسوزمردمیدراهی پیداکنید مثل کفارداروی ضدویروس کورونارامجانی به تمام ملت بدهید ومشاقل رابیکارومردم راسرگردان وگرفتارنکنید. بخدااینکارشما عین بی انصافیه.مردم باگرانی وگرفتاری وبیکاری چه کنند.همه بروند دزدی؟

 32. بله دیگه.مغازه ها بسته ولی بانکها باز باشن که هر روز چکها برگشت بخوره. ماها که کاسب هستیم که روزگارمون سیاه شده ازین هم بیچاره ترمون کنید تا ببینیم چی میشه…بالاخره خدا بزرگه….

 33. دولت کاسب کرونای شیخ بنفش
  اینا خودشونم میدونن با این کارا کرونا ریشه کن نمیشه و شاید واسه یه مدت کوتاهی امار صداسیما بیاد پایین و بعدش بازم شدت میگیره
  هدفشون فقط نابودی اقتصاد دست و پا شکسته مردم هستش
  روحانی داره ضربات آخرش برای نابودی کامل مردم ایران رو پیاده میکنه
  لعنت به هرچی اصلاح طلبه

 34. واسه کسی که ناقل بیماری هست از ساعت ۴صبح تا ۹شب خیلی زمان هم داره واسه انتقال
  فقط شیره مالی هست که انتقاد نشه از ستاد مبارزه باکرونا
  کسی که کارگر هست از صبح ساعت ۶میر ه سرکار تاالی ۵عصر بعدش نای جای رفتن نداره که بخواد واسش فرقی هم داشته باشه این محدودیتها
  فقط واسه اون جمعیت شبگرد بیکار خوشگذرون محدودیت ایجاد بشه که اگر هم جریمه هم بشوند پولدارن وککشون نمیگزه این پانصدهزار را بدن
  در کل یا ۲۴ساعته باید باشه ویا این برنامه شکست خورده هست
  فقط میگی کرونا شب کاره که شب محدودیت گذاشتن

 35. من واقعا نمیتونم بفهمم که ازاسفند تاالان من شوهرم بیکاریم ایشون تو هتل ومن سرویس مدارس فقط خدا شاهده چه مصیبت‌هایی روپشت سرگذاشتم بعد بساط هیئت وعزاداری آزاد بود یعنی فقط مشکل کرونا باکتری نکردن درست میشه پلی صف سیم کارت وعزاداری ونذری آزاد .هه
  در خانه بمانیم تا
  از گرسنگی وقسط وکرایه خانه و…بمیریم

 36. واقعا متاسفم برای اقای روحانی که فقط اسم رییس جمهوری رو به یدک میکشه،اخه نمیدونم ایشان از کی راکار میگیره، پرا کلا تهران واستان تهران رو تعطیل نمیکنه ، چه مسخره بازی دراوردن کسی که خانه اش تهران هست اسلامشهر چطوری سرکارش حاضر شود، نمیدونم برای خودم متاسفم که رای مان رو دور میریختیم بهتر بود، یا علی، جانم فدای رهیرم

  • سلام من تخلیه چاه فاضلاب دارم کاربنده هم کمک رسانی به مردم حساب میشه منم کارم تعطیل نمیشه که چون مردم به من احتیاج دارن لطفآازادکنیدترددبنده روممنون میشم

 37. شخصی که میگه فلان شغل ها از ساعت ۱۸تعطیل باشد، چک و قسط و کرایه خانه و کرایه مغازه و خیلی چیزهای دیگه رو میاد جواب بده.

  • مسلماً نه
   اون مسئول هیچ وقت چنین کاری نمی کنه و جای هیچ یک از اقساط رو پرنمی کنه و یا حتی به تاخیر بیندازه، چون ممکنه اون شخص به مبلغ چک احتیاج داشته باشه.

 38. تاحمایت مالی نشوند هیچ کس در خانه ماندگار نمیشه و به فعالیت خود ادامه میده؛ بغیرنهادهای دولتی که حقوق پابرجاهستش…..

 39. مسلماً نه
  اون مسئول هیچ وقت چنین کاری نمی کنه و جای هیچ یک از اقساط رو پرنمی کنه و یا حتی به تاخیر بیندازه، چون ممکنه اون شخص به مبلغ چک احتیاج داشته باشه.

 40. مسلماً نه
  اون مسئول هیچ وقت چنین کاری نمی کنه و جای هیچ یک از اقساط رو پرنمی کنه و یا حتی به تاخیر بیندازه، چون ممکنه اون شخص به مبلغ چک احتیاج داشته باشه.

 41. مسئولین تازه یادشون اومده ک تجمع و ورود خروج باید کنترل بشه؟؟؟من قربون امام حسین بشم ولی این ویروس خودشون با بی فکری دارن رواج میدن ….الان ما باید دوزار کار کنیم ویروس داره همرو میکشه….تا راه شمال بازه ما مردم گیلان مازندران در بیشترین خطریم.بفهمید…..

 42. واقعا که
  این چه صیغه ای هست دیگه قرنطینه نصف ونیمه
  یعنی کرونا فقط شبها هست وتوی روز خبری از کرونا نیست
  اگر که میخواین قرنطینه کنید درست قرنطینه کنید وازدرب خانه قرنطینه کنید فقط یکماه از درب منازل قرنطینه کنید تا کل مردم از این کرونا لعنتی راحت بشن
  البته حتما باید خورد و خوراک مردم درب منزل به دستشون برسه تا زنجیره اتصال بیماری قطع بشه واز بین بره

 43. تکلیف کارگر ها و کارمندهای بخش خصوصی یعنی کارخانه ها چی میشه اونا آدم نیستن ما که از کرج تا اشتهارد باید هرروز بریم کارخانه برای کار چیه؟ با ماشین بریم جریمه میشیم ۱ میلیون با تاکسی و آژانس بریم باید کلی هزینه بدیم تو ماه مگه چقدر درامد داریم ماها ، کی به فکر ماست؟ ما خونواده نداریم؟

 44. کاش به همون اندازه که مردم رو بیکار میکنن یمقدار دلشون بحال مردم بسوزه برا هر خانواده یه امتیازی بدن نه مثل وام مسخره ی یک میلیونی .مثلا برای همه بیمه ی تامین اجتماعی بدن یا یه حقوق با پایه حقوق کارگری بدن کشور به اندازه کافی درامدو ثروت داره اگه با عدالت تقسیم بشه

 45. یک سال بخورنون طره یک عمربخورنون کره
  حکایت رعایت کردن قطعزنجیره بیماریه کروناست
  آمتحان مشیت الهیه متاسفانه درک نمیکنیم قدرعافیت بدانیم شکرخدارابجا بئاریم راحت طلب شدیم
  فکرمیکنیم مرگ برای همسائه هست

 46. این طبقه بندی مشاغل هیچ فایده ای نداره باید کل کشور دو هفته تعطیل بشه تا این کرونا سرنگون بشه در غیر این صورت حالا حالاها هستش در خدمتمون.

 47. این حرکت دولت فقط و فقط واسه کاسبی کردن از کروناس که بوسیله جریمه کردن مردم خزانه دولت تأمین وجه بشه, چونکه از شدت تحریم ها کفگیر دولت رسیده به ته دیگ…!

 48. چرا دعاهای شما دولتمردان که این همه خود را به خدا نزدیک میدانید برای دفع کرونا مستجاب نشد ؟!!!!
  مشکل از شماست یا دعایی که میخوانید ؟

 49. اخه شماها چطورحیواناتی هستین قسط وام وکی میخوادبده؟زندگی تواین۲هفته چطوری میشه فکرکردین حسابه مردم مثل حساب شماهاپرپول شعورهم خوب چیزیه توخونه بمونیم ازگشنگی بمیریم؟؟؟
  اگه ادم بودین به حساب مردم پول۲هفته خونه بودن ومیدادین هرکی میومدمیکشتینش
  واقعامتاسفم

 50. تمام کشورها به مردم رسیدگی ميشه حتی مواد غذایی لازم برای مدت معلوم به طور رایگان دراختیار آنها قرار میگیره 80 درصد مردم اگه یک روز کارنکنند واقعا روزبعد ازگرسنگی میمیرند چرا نمیاید داخل مردم کشورتون ببینید باچه سختی زندگی میکنیم چرا خدارو درنظر نمیگیرید تا کی باید شرمنده خانواده هامون باشیم

 51. خوب وقتی که بانک و ادارات باز باشند مردم هم برای انجام کاراشون میان بیرون و با وجود تعداد کم کارمندان؛ کندی کار و ازدحام بیشتر پیش میاد؛ کاش کمی معقولانه تر برنامه ریزی بشه

 52. سلام خیلی خوبه ولی چه بخوریم مازمانی که کرونا وارد کرده بیکار هستیم صاحب خانه از خونه میندازه بیرون رفته شاکی شده به همین راحتی شورا حل اختلاف شبه ۲ رای صادر کرده نیرو انتظامی بیست چهار صد دم در خونه لطفا از اینجوری کارها نظارت کنید بد نیست

 53. سیاست اینا خیلی کثیفتر ازونه که مافکرشو بکنیم.مثل موش آزمایشگاهی شدیم هرروز یه بلای جدید سرمون میارن ماهم فقط تماشاچی ومنتظریم که کی نوبت مامیشه که به دیار باقی بشتابیم.

 54. تا زمانی مسئولین برای ۳ روز همه را قرنطینه نکنند و در این سه روز گروه های امدادی با مراجعه به درب منزل کل افراد خانواده را تست کرده در صورت مثبت بودن کرونایی ها شناسایی و به مراکز درمانی اعزام بقیه افراد اون خانواده در منزل قرنطینه ۲۰ روزه شوند بقیه افراد سالم بعد ۳ روز اولیه اجازه ادامه فعالیت داشته باشند

 55. این فاجعه ای که الان شاهدش هستیم نتیجه ی بی تفاوتی و خود خواهی شماس،شما اگر اولایل شیوع کرونا که چند مورد به کرونا در قم ثبت شده بود،بصورت ضرب العجل و فوری استان قم را قرینطینه ی کامل کرده بودید و این انتخابات مجلس شورای اسلامی رو راه نمی انداختید و مردم را به صف رای ای که آن هم نتیجه اش که به دور دوم کشیده شد و آخرهم خودتان فرد مورد نظر و دلخواه خودتان را رئیس مجلس کردین و صفهای ثبت نام بورس را راه نمی انداختید و اماکن مذهبی را باز نمیکردید و برگزاری مراسم محرم و دسته جات و هیئات را با شعار این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است به راه نمی انداختید و ….الان هزاران نفر بخاطر بی خردی یه عده بی مسئولیت و بی کفایت در مدیریت شیوع این بیماری زیر خاک نرفته بودند و خانواده ای بی پدر و یتیم نمیشد ناآور خانه اش را از دست بدهد یا کودک و جوانی بی مادر نمیشد،الی به برکت الله ما میتوانیم،ما کرونا را شکست میدهیم،(هی هات منه ذله)

 56. سلام من زنبوردارم شهرستان کهنوج ازکرمان بایدبرم کهنوج اگرنتوانم برم روزگارم سیاه چکاربایدبکنم کسی جوابگوهست

 57. خدا نگذره از اونایی که به این طرز تفکر رأی دادن، و آوردنش رأس کار.
  امیدوارم چشماشون رو باز کنن
  و دیگه آخرین باری باشه که از این انتخابهای بیجا میکنن.

  خدا نگذره ازشون…

 58. من شغلم راهسازیه آزادراه اصفهان شیراز. الان اومدم بروجردکه خانه روجابه جاکنم مستاجرم چطوربایدبرگردم سرکارم اینچه طرحیه بخدایکم به فکرمردم باشیداین آخره بی عدالتیه. حداقل طرح که میدیدبسنجیدکه خیلی هاپاسوزه طرح های بدون اندیشه مسئولین نباشن. کروناکه نبایدبابیشترشدن فقرمردم وبی تدبیری مسئولین ریشه کن بشه.

 59. فاصله گزاری رو رعایت نمی کنند و شما مسولان هیچ کاری انجام ندادید جز جریمه! فکر میکنید با این تصمیم فاصله گزاری رعایت میشه؟! شما مسولین با فرهنگ بیگانه اید . خدا از شما نگزره. اشتباه پشت اشتباه . همراه تعطیلی ، فقر و بدبختی میاد . هزینه اجاره خونه رو چطور باید پرداخت کرد؟ هزینه همسر و فرزند. تعطیلی فقط قشر ضعیف رو درمانده تر میکنه. ثروتمند تو خونه های خودش همه چی رو‌ در اختیار داره . شما مسولین اون زمان که حرف ها و بحث های پوچ و مفت میزدین به فکر چنین روزی نبودید . فرهنگ میتونست ما رو نجات بده اما فرهنگ کجاست؟

 60. سلام همسرم تو شرکت وابسته به ایران خودرو کار میکنه و اگر ایران خودرو تعطیل کنه اونها هم تعطیل میشن.ایران خودرو شرکتها رو مجبور میکنه تو تمام روزهای سال جز تاسو عا و عاشورا فقط همین دو روز باید بیان سرکار پلاک ما 79 هست و ایشون در مدت کرونا با اتومبیل خودمون سر کار رفته و از سرویس و …استفاده نکرده حالا چه باید بکنیم که نمیشه از کرج به تهران رفت و برگشت.واقعا میترسم و تو سرویس 21نفر هستن

 61. دولت بی تدبیر ناامید بیسواد ناکارآمد بی فهم هیچ چی ندار …اگر جون مردم اگر براتون مهم بود وضعیت مردم این نبود …با این داد وغارها و آرمانهای مسخره انقلابتون تمام مملکت را به فنا میدید

 62. سلام عزیزان ، اکثردولت های دنیا برای مردمانشان امکانات رفاهی کامل را فراهم کردن و به همه مردم یارانه پرداخت میکنن ،،انشاالله که در کشور ما هم انجام شود ،،

 63. حسنی به مکتب نمیرفت،وقتی میرفت جمعه میرفت،نوشدارو پس از مرگ سهراب هست وضعیت این مملکت،تمام کشورها کنترل و تمام شد این بیماری ،ولی تو مملکت ما حکم بهترین سوژه برای گرونی ،اعتراض به تمام اینهمه نامردی و بی عدالتی،نگه داشتن به عمد مردم برای اینکه نتونن حق و حسابشون رو مطالبه کنن،ایران و ایرانی به باد رفت …..اینجا همه چیز واسه پولدارا و کله گنده هاست،مردم عادی فقط مرده های متحرک هستن و بس….ننگ بر این مسئولین و ذینفعانشان باد……..‌وطنفروشها و خائنین به این مرز و بوم……خدا ازتون نمی گذره و تاوان پستی در انتظار شماست.

 64. سلام ایرانخودرو کرمانشاه واقع در شهرک صنعتی آبباریک شهر صحنه با تعداد زیادی کارکنان که همه زیر یه سقف کار میکنن توی یه سالن کوچیک با تجمع زیاد غذا میخورن مگه نباید تعطیل شه.چطور قانون برای همه جا هست الی ایرانحودرو مگه کارکنان اونجا خانواده ندارن مگه اونا جزء این ملت نیستن چه گناهی کردن که باید تو این وضیعت برن اون جور جای شلوغ که باعث بدبختی خود و خانوادشون بشن مسولین لطفا رسیدگی کنید

 65. جواب سجاد
  انصاف داشته باشید لطفا خواهشاً
  اولا که مساجد و هیئت ها فعالیت عمومی نداشتن و نخواهند داشت وجهت اطلاع فقط چند هفته ودرساعات محدود باز بودن بخاطر مراسم های عزاداری که اکثرا تو فضای باز یا سقف بلندبا رعایت بیشترین فاصله اجتماعی برگزارشده
  ممکنه جاهایی در چندمورد محدود تخلفاتی هم صورت گرفته باشه ولی نباید به وپای همه مسجدی ها و هیئتی ها بنویسید چون اکثرا رعایت کردن
  ثانیا
  مسجدی ها و هیئتی ها اکثرشون بهتر از خیلیهای دیگه انصافا سخت گیرانه ترین پروتکلها رو اجرا کردند و تو فعالیت هاشون بهتر از خیلی‌ها کمک کردن وسربلند شدن تو آزمون کرونا که اگر مسجدی ها وهیئتی ها نبودن آمار فوتی ها بیشتر از این بود
  ثالثا
  شما مقصر نیستی که کسب وکارت تعطیل شده چون قربانی بد مدیریت کردن مسئولین شدی .
  سهام عدالت /ثبت‌نام خودرو/سیم‌کارت /بورس/کاراداری بیخودی /فراخوان یارانه / اعتراض یارانه معیشتی وهزارتا طرح دیگه رو یادتون نره که از خونه کشوندنتون بیرون

  اون مسئولینی مقصرن که هر چند روز یک بار اطلاعیه دادن و حتی در بعضی موارد فراخوان دادن که مثلا فلان جا فلان خدمت ارائه میشه و مردم برن بگیرن و از اول سفت و سخت این جور جاهایی رو که اسم میبرم محدود نکردن :
  ادارات و شرکتها ومجموعه های خصوصی وغیر دولتی /مسافرت ها وترددهای خانوادگی و تفریحی بین استانها و ترددهای درون شهری/پاساژها وپارکهاوجاهای تفریحی ومراکزخرید غیرضروری /همایش ها و عروسی هاومراسمهای بیخودی دیگه /فعالیت وتجمع های لب ساحل دریا وهزارجای دیگه که اگه درست و سفت و سخت محدود میشدن وجریمه های سنگین برای خودروها و اشخاص درنظر میگرفتن الان این وضع رو نداشتیم

 66. من مدرس یک آموزشگاه هستم که مجبورم در دفتر آموزشگاه که در یک مرکز تجاری فعال است آنلاین تدریس کنم. الان مرکز تجاری به علت اینکه طبقه همکف پاساژ هست تعطیل شده در منزل امکان تدریس ندارم. هرجا بخوام برم باید خارج از وقت برم که مزاحم کار بقیه نباشم. اونوقت از ساعت ۹ به بعد هم جریمه یک میلیونی میکنید. من همینجوری بخاطر کرونا به عالم بدهکارم اگر کلاس برگزار نشه شاگردان میان پولشون رو میخوان، آموزشگاه میگه مشکل خودته که تو خونه امکانات نداری. و جریمه ۴۰میلیونی رو گردن من انداخته. یعنی بدترین روش. ببینم با این دو هفته تعطیلی آمار کم میشه. اونکه پول داره الان رفته عشق و حال براش هم مهم نیست شبی یک میلیون جریمه بشه یا صد میلیون.

 67. حیف خاک .ولی دولت باید تو این وضع به مردم کمک کنه .یا بیکاری و گرسنگی میکشتت یا با این اعمال های پرهزینه می‌میریم .یا …….

 68. حکایت فریبی است این کرونا،آدم را به یاد تکرار تاریخ می اندازه و همان آدم های تکراری،مغول،عرب،امیرکبیر و قاجاریه،پهلوی و پهلوی و…..
  ما آدم نمیشویم،بیدارهم نمیشویم

 69. این قرنطینه محسوب نمیشه تا روحانی واقعا همه جارو تعطیل نکنه بازم کرونا ادامه داره .از قدیم گفتن قربون کاره آخر ایرانیا.حالا اخر سر مجبور میشه یه ماه قرنطینه واقعی کنه.

 70. به جای این مسخره بازیا چرا هزینه نمیکنن و طی یک طرح ضرب الاجل به کمک ارتش و هلال احمر هرچه سریعتر شروع به تست همگانی نمیکنن؟
  چاره کار اینه که خیلی سریع مشخص بشه کی مبتلا شده و کی سالمه و سریع جداسازی و قرنطینه انجام بشه…فقط بلدن بگن روزی چند نفر میمیرن…یه نگاه به آمار تست مردم در کشورهای عربی مخصوصا عربستان یا امارات بندازید.آمار تستشون ده برابر حتی انگلیس بوده. کل پروسه تست به وسیله یک جعبه و توسط پست انجام میشه و نیازی به حضور افرادنیست، مبتلایان سریعا به وسیله آمبولانس منتقل میشن به بیمارستانها… حتی عرضه الگو برداری از کشورهای موفق هم ندارید؟؟؟ البته بیشتر فکر میکنم بودجه ای برای سلامت مردم قائل نیستن و صدالبته امکانات و زیرساختی برای مقابله با هیچ بحرانی درکشور تهیه ندیدن… کشور شده مثل یه مریض روبه موت که هرکسی ازراه میرسه فقط میخواد یه تیکه از اموالش رو برداره بره…
  خوش به سعادت هرکسی که تونست نسل آینده شو برداره و از ایران بره… ما که سوختیم و رفت، ولی قول میدم حتی اسکلت سوخته من، اگه آخرتی درکار باشه سر راه بهشت شما پیداش بشه و تابلو مسیر بهشت و جهنمو عوض کنه…

 71. شما که بفکر کرونا هستید در توالتهای عمومی سری بزنید در هیچ کدام یک قطره مایع دستشویی یافت نمیشه شهرداری تهران را باید گل گرفت

 72. به نظر من دولت توانایی جمع کردن کرونا را ندارد چون نه سوادشو داره و نه هزینه این کار را داره. شاید هم کلا نمیخواد جمعش کنه.

 73. سلام مگه کار گرها آدم نیستن که تو این شرایت سخت باید برن سر کار چرا شرکت‌های تولیدی تعطیل نیستن شمارو به خدا حرف از محدودیت و قانون نزنید محدودیت و قانون یا نباشه یا اگر هم هست برای همه باشه چرا کارگر همیشه باید مظلوم واقع بشه؟

 74. انشالله كه اين ٢ هفته محدوديت به نيت كسب درامد براي دولت اميد نبوده باشد!
  تكليف افرادي كه با پلاك شهرستان سالهاست كه در تهران زندگي مي كنند چيست!؟ و يا در شهرهاي ديگر!

 75. یعنی کارمندان بخش خصوصی انسان نیستند . مگر چقدر کارمند دولتی هست . دو برابر انها کارمند بخش خصوصی هست . فقط میخواهید نمایش بدین به معنای مدیریت.
  یکی نیست به اینها بگه اقای رحمانی فضلی مدیریت کشور با مدیریت جنگ فرق میکنه . تا وقتی ملاک شما برای انتخاب مدیران سابقه حضورشون توی جبهه باشه وضع مملکت همینه

 76. سلام. من راننده اسنپ هستم و داخل تهران کار میکنم ولی پلاکم واسه شهرستانه. ماشینمم وانته. اگه این چندروزه کار کنم جریمه میشم؟

 77. وقتی افراد بدون ماسک تردد کنند و در منازل نیز پروتکل ها را رعایت نکنند …..بیماری رها شده است . فردی به ضرورت میخواهد برود مطب دکتر یا بیمارستان .الان امکان تردد با خود وی شخصی ساعت 21تا4 را ندارد .در سامانه ترافیک شهرداری این موضوع را ببینید .اعلام خودرو به فرمانداری خنده دارو نشدنی است .جریمه فردی که ماسک نزده و در خیابان و محل پرجمعیت ظاهرشده چیست ؟

 78. این دوستمون سجاد داره حرف حقو میزنه،چرا از اول محدود نکردید گذاشتید کار ب اینجا بکشه ، اونایی ک اعتراض ب تعطیلی مساجد داشتن کجا هستن الان، اون وقت داشتن شلوار و پیراهن میکندن ک چرا در فلان جا بسته است ب جهنم ک بسته است ، لعنت ب همه شون

 79. به نظر شما کسانی که ساعت هشت شب قصد خرید دارم،کی کارشونو انجام میدن؟-طبیعتا قبل از ساعت شیش.این یعنی ازدحام بیشتر.پس نتیجه میگیریم طرح محدودیت تا ساعت شیش کاملا مضر واحمقانه ست،شایدم عمدی درکارگاه.انصافا بد میگم؟

 80. موندم ساعت نه به بعد چه گره‌ای ازمشکل کروناحل میکنه؟اخه مگه کرونا ساعت فعالیت‌ داره؟شایدم ترس از چیز دیگه‌ای هست.

 81. یعنی تو کارخونه ها که موقع غذا خوردن و استراحت کنار هم میشینن اشکال نداره من تو کارخونه ای کار میکنم که هر روز یکی بخاطر کرونا نمیاد و خودمم از همونجا گرفتم و کل خانوادمم از من گرفتن بد جالب که کارخونه ها باید کار کنن و تعطیل نمیشن یادم نبود همیشه منبع شیوع باید فعال باشه

 82. بااین اعمال ها ما کسبه ای که درامدمان منوت به بیرون رفتن از خانه هست چکار باید بکنیم جواب گوی خرج زندگی وقسط وام وکرایه خانه وطلبکارهارو چی بدیم جواب صاحب خونه ای که میگه کرونا ربطی به من نداره من اجاره خونمو میخوام چی بدیم تورو خدا یکی به داد ما برسد

 83. دولت ی فکری ب حال منه مستاجر بکنه از کجا باید اجاره مغازه و خونم را بدم از کجا باید خرج زن و بچم را بدم چرا اینقدر راحته براشون ک بگن تعطیل چرا با مردم اینکارا را میکنن یهوویی بگن بمیرید دیگه خدا ب دادمون برسه فقط.

 84. جواب سجاد
  انصاف داشته باش لطفاو خواهشاً
  اتفاقااقشار مذهبی جامعه و مسجدی ها وهیئتی ها سخت گیرانه ترین پروتکل ها و دستور العملها رو تو محرم رعایت کردند و برنامه هاشون رو اکثرا داخل فضای باز برگزارکردند واز آزمون کرونا سربلند بیرون اومدن
  داداش اشکال از جای دیگه هستش اگه دنبال مقصر میگردی به عملکردبد مسئولین تو مدیریت کرونا و عملکرد اقشار غیر مذهبی جامعه نگاه کنی متوجه میشی که ایراد از کجاست

 85. مگه فقط خداوند جواب شما مسئولین بی کفایت رو بده…ازقدیم گفتن علاج واقعه رو قبل از وقوع باید دانست….متاسفم براتون

 86. سلام گناه ما پروژه ای ها چیه ما که ۲۰ روز سر کار هستیم و ۱۰ روز خونه الان از بندر عباس باید برم تا تهران که برسم خونه اگه هم بندر بمونیم هم جای خواب نداریم و با این حقوق های افتضاح و کرایه خونه های چند ملیونی هم نمیشه موند اگه هم بخوایم بریم خونه هم توی هر شهری ۵۰۰ تومن جریمه میشم
  در هر صورت خدا از سر گناهتون نگذره که دستتون میرسید و کاری نکردین . اخر هم تمام مسئولیت های پیشگیری و کنترل افتاد گردن مردم
  لعنت بهتون که انقد بی مصرف هستین

 87. هرچندبرای اینکارهاخیلی دیرهست ولی حداقلش میشه مواردمتبلاروکمترکردوکسانیکه بستری هستندکادردرمان فرصت مداواداشته باشند.همه بستری بشن قعطانمیشه به همه رسید.

 88. سلام بر ملت ایران ،قابل توجه مسئولین وزارت بهداشت ،بنده دو تا برخور در دو بیمارستان شهرستان سیرجان و بافت از استان کرمان داشته ام ،که متوجه شدم در این دو شهر عامل اصلی انتشار کرونا بیمارستان اصلی این شهرها میباشد، خود تان بازدید کنید و عمق فاجعه راببینید

 89. سلام
  آقایانی که دانسته تشریف بردن چین واین ویروس روباخودبه داخل کشور آوردند حالاحسب هرسیاستی که بوده خون تمام رفتگان کرونا رابجان خریدند وا اسفا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید