نقشه و مسیریاب بلد در یکی از جدیدترین به‌روزرسانی‌های خود، دستیار صوتی با لهجه‌های گیلکی، یزدی، شیرازی و کرمانی را به تنظیماتش اضافه کرد. پیش از این کاربران بلد می‌توانستند سخنگوی دستیار صوتی یاشار و عدنان را برای زبان ترکی و عربی انتخاب کنند.

از آنجایی که زبان وسیله اصلی ارتباط، تفهیم و شفاف‌سازی است، آشنایی نداشتن برخی از افراد دارای لهجه‌ها و گویش‌های خاص با زبان فارسی گاهی باعث بروز مشکلاتی در مسیریابی و پیدا کردن آدرس‌ها می‌شود. به همین دلیل سخنگوی بلد مهرماه امسال هم در جدیدترین قدم‌های خود برای آسان‌تر شدن استفاده کاربران از این مسیریاب، به چهار لهجه و دو زبان جدید مجهز شد که پیش از این در آن وجود نداشت.

از ابتدای راه‌اندازی نقشه و مسیریاب بلد، این نرم افزار بر روی توانایی‌های بومی خود تاکید داشته است. این بار اما با سخنگوی زبانی لهجه‌دار یا دو‌زبانه خود سعی کرده که به این چندگانگی زبانی در کشورمان توجه کند تا هیچ موضوعی مانع توانایی‌های افراد در رانندگی‌ آنها نشود. برای همین تدابیری برای افراد دوزبانه اندیشیده تا به زبان و فرهنگ خاص هر راننده توجه شود. برای راه‌اندازی این دستیار صوتی کافی است در تنظیمات این نرم افزار زبان سخنگوی خود را تغییر دهید تا به لهجه‌ای که با آن آشنایی بیشتری دارید کار کنید.

این اولین بار نیست که بلد از امکانات بومی به عنوان مزیت خود در برابر نقشه های جهانی استفاده می‌کند و به زودی قرار است سخنگوی دستیار صوتی بلد تنوع بیشتری داشته باشد. با استفاده از این ویژگی، هر کاربر در هر شهری می‌تواند دستیار صوتی هم زبان یا هم لهجه خودش را داشته باشند.

 

دانلود مسیریاب سخنگو بلد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید