با گسترش شهرها و افزایش حمل و نقل درون شهری و برون شهری، اپلیکیشن های مسیریاب تبدیل به یکی از کاربردی ترین برنامه ها شده اند که بر روی اغلب تلفن های هوشمند حداقل یکی از این اپلیکیشن های مسیریاب وجود دارد. در حال حاضر ده ها برنامه مسیریاب اندروید وجود دارد که هر کدام رابط کاربری و امکانات متفاوتی با دیگر مسیریاب های اندرویدی دارد. در این مقاله به معرفی اپلیکیشن مسیریاب بلد که جامع ترین و پردانلود ترین مسیریاب اندروید در ایران است خواهیم پرداخت.

 

بهترین مسیریاب اندروید برای سریع تر رسیدن به مقصد

هدف اصلی اپلیکیشن های مسیریابی این است که به بهترین و سریع ترین مسیر را به کاربر خود پیشنهاد دهد.مسیریاب اندروید بلد با دارا بودن هوش مصنوعی و رصد کردن لحظه به لحظه ترافیک در تمامی شهرهای ایران، این امکان را به کاربران می دهد تا بهترین مسیر را برای مقصد خود انتخاب کرده و در سریع ترین زمان به محل مورد نظر خود برسد که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه کاربران می شود. مسیریاب اندرویدی بلد با  بیش از ۳ میلیون نصب پردانلودترین و کاربردی ترین مسیریاب اندرویدی در ایران است.

 

مسیریاب اندروید بلد و نمایش ترافیک خیابان ها و جاده ها به صورت زنده و لحظه ای

مسیریاب اندروید بلد با ارتباط و همکاری مرکز کنترل شهر تهران توانسته است تا تمامی اطلاعات ترافیکی را به صورت لحظه ای در اختیار کاربران خود قرار دهد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید قبل از ورود به محدوده ای که دارای ترافیک سنگین است از آن مطلع شده و مسیرهای جایگزین را برای رسیدن به مقصد انتخاب نمایید. این مسیریاب اندروید با دراختیار داشتن دیتابیس‌های بومی اطلاعات کامل‌تر و به روزتری از مراکز خدماتی، وقایع پیش‌بینی نشده و گزارش لحظه‎‌ای ترافیک می‌دهد. برای مثال بسته شدن جاده چالوس یا محدودیت‌های تردد در جاده هراز زودتر بر روی بلد مشخص می‌شود. همچنین در بخش دیگری از منوی تنظیمات می‌توانیم ترافیک زنده شهر را ببینیم و از خیابان‌ها مطلع شویم. بنابراین اگر روزی به دنبال یک مسیریاب اندروید می‌گشتید که پیش‌بینی دقیق‌ و لحظه ای از وضعیت ترافیک خیابان ها و جاده های کشور داشته باشد و اطلاعات به روزتری را به نمایش بگذارد باید مسیریاب آنلاین بلد را دانلود کنید.

 

مسیریاب اندروید سخنگو

یکی از ویژگی های برتر مسیریاب اندروید بلد استفاده از یک دستیار صوتی است که کاربران را در رسیدن به مقصد راهنمایی می کند. این دستیار صوتی که به زبان فارسی است موجب می شود تا به راحتی و بدون نیاز به گوشی خود مسیر درست را بیابید و دیگر نیازی نیست که به صورت مداوم به صفحه گوشی نگاه کنید. به زودی این مسیریاب امکان صحبت کردن به زبان های کردی، ترکی و عربی را نیز خواهد داشت تا قومیت های مختلف کشورمان بتوانند با زبان مادی خود از این نرم افزار استفاده نمایند.

 

مشخص کردن محدوده های ترافیکی در شهرهای بزرگ با مسیریاب بلد

با استفاده از مسیریاب اندروید بلد دیگر نیازی نیست که نگران محدوده ترافیکی و پرداخت عوارض آن باشید. در این مسیریاب محدوده طرح ترافیک شهرهای بزرگ از جمله تهران، مشهد، اصفهان و… مشخص شده و به شما کمک می کند تا مسیر دیگری را برای جلوگیری از ورود به محدوده طرح ترافیک انتخاب نمایید. علاوه بر آن ساعت اتمام طرح ترافیک نیز در داخل مسیریاب به شما نشان داده خواهد شد. این در حالی است که پیشنهادهای ویز یا گوگل مپ طرح‌های ممنوعیت تردد را درنظر نمی‌گیرد و از این لحاظ هم یک قدم از این نرم‌افزار بومی عقب‌تر هستند.

 

تخمین زمان رسیدن به مقصد

یکی از برتری های مسیریاب اندرویدی بلد نسبت به دیگر مسیریاب ها در این است که برای تخمین زمان رسیدن کاربر به مقصد مورد نظر از منابع متعددی از جمله گزارش های ترافیکی که از سمت کاربران برای این نرم افزار ارسال می شود و همچنین همکاری مشترک با نیروی انتظامی و شهرداری استفاده می نماید به همین دلیل اطلاعاتی که به دست کاربران می رسد از بالاترین دقت برخوردار است .

 

مشخص کردن محدودیت سرعت در میسر و دوربین های ترافیکی

در مسیریاب اندرویدی بلد سرعت مجاز در تمامی خیابان ها و جاده های کشور درج شده و هنگام استفاده از مسیریاب در صورتی که از سرعت مجاز تخطی کنید، اپلیکیشن به شما سرعت مطمئنه را یادآوری خواهد نمود. علاوه بر این شما در این مسیریاب می توانید محل قرار گرفتن دوربین های راهنمایی و رانندگی و همچنین محل قرار گرفتن پلیس و… را مشاهده نمایید.

 

نقشه کامل از تمامی خیابان های شهر تهران ، مشهد ، اصفهان ، تبریز و…

مسیریاب اندرویدی بلد به صورت پیوسته توسط ماشین های تصویربرداری این شرکت و اطلاعاتی که از سمت کاربران برای این مسیریاب ارسال می شود تکمیل می شود و نقشه کاملی از تمامی خیابان ها و کوچه های تمامی شهرهای کشور را در بر خواهد گرفت. به همین دلیل امکان جست و جوی دقیق آدرس برای کاربران به راحتی امکان پذیر است.

 

نشان داده نزدیک ترین محل های پمپ بنزین ، بیمارستان ، داروخانه و…

یکی دیگر از ویژگی های مسیریاب اندرویدی بلد نشان دادن نزدیک ترین محل های ضروری و پر رفت و آمد است.برای مثال بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، داروخانه ها و…

این ویژگی سبب شده تا در هنگام رانندگی نیازی به جستجوی محل مورد نظر خود نداشته باشید بلکه فقط با فشردن یک دکمه در سریع ترین زمان ممکن محل مورد نظر خود را بیابید

 

بهترین مسیریاب اندروید برای تاکسی های اینترنتی

با فراگیرشدن تاکسی های اینترنتی، نیاز تاکسی داران به یک مسیریاب دقیق نیز افزایش یافته است تا در کمترین زمان بتوانند مسافر خود را به مقصد برسانند. مسیریاب بلد علاوه بر اینکه باتری کمی از گوشی مصرف می کند به اینترنت بسیار کمی نیز احتیاج دارد که این موضوع موجب صرفه جویی مالی برای تاکسی داران خواهد شد.

 

امکان استفاده آنلاین و آفلاین از مسیریاب اندروید بلد

یکی از امتیازهای نقشه بلد این است که بدون اینترنت هم می‌تواند در مسیریابی به ما کمک کند. اگرچه با دانلود نقشه‌ها، قابلیت اطلاع پیدا کردن از ترافیک از دست می‌رود اما در شرایطی که پوشش‌دهی اینترنت کامل نباشد یا نگرانی در مورد هزینه‌های آن وجود داشته باشد، به صورت آفلاین هم قابل استفاده است. با دانلود هر نقشه می‌توان شمایی از تمام جاده‌های اصلی و فرعی، کوچه و پس‌کوچه‌های شهر بدون نیاز به اینترنت دراختیار داشت تا بدون داشتن اینترنت مقصد را گم نکرد.

 

قابلیت نمایش دو بعدی و سه بعدی نقشه در مسیریاب اندرویدی بلد

کاربران می‌توانند از بین دو گزینه‌های نمایش دو بعدی و سه بعدی تمام مناطق موجود در نقشه ایران، دست به انتخاب بزنند. این قابلیت، دیدی 360 درجه به کاربران می‌دهد که با کمک آن می‌توانند همه جهات اطراف یک نقطه روی نقشه را ملاحظه کنند. برای مثال وقتی می‌خواهیم خانه‌ای بخریم یا اجاره کنیم با کمک این تصاویر می‌توانیم نما و امکانات محله را ببینیم. به کمک این تصاویر به زودی قادر خواهیم بود که جهت‌های شمال و جنوب، غرب و شرق را در نقطه‌ای که ایستاده‌ایم هم پیدا کنیم.

 

امکان مسیریابی حمل و نقل عمومی با مسیریاب بلد

بلد تنها برای استفاده از وسیله حمل و نقل شخصی طراحی نشده است. کاربران این مسیریاب می‌توانند با انتخاب مقصد و مبدا پیشنهادهای مختلفی را که از سمت این اپلیکیشن برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به آنها داده شده بررسی کنند‌. امتیاز بلد نسبت به مسیریاب‌های آنلاین دیگر این است که امکان استفاده از سرویس ترکیبی اتوبوس، مترو، تاکسی و پیاده‌روی را به کاربران خود می‌دهد. برای این کار با کلیک بر روی گزینه جزئیات بیشتر، اطلاعات کامل‌تری درباره مسیر و راه‌های رسیدن به مقصد دریافت می‌کنیم. قرار است وسایل حمل و نقل عمومی جدیدی مانند تاکسی‌های گردشی یا دوچرخه‌های اشتراکی هم به این نرم‌افزار اضافه شوند تا این نرم‌افزار به صورت همزمان از همه سیستم‌های حمل و نقل عمومی موجود در فضای شهری برای مسیریابی ترکیبی پشتیبانی کند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید