با قابلیت جدید نقشه و مسیریاب «بلد» دیگر می‌توان نقطه جدیدی را به عنوان توقف اولیه، در میان راه انتخاب کرد. با این کار دیگر نیازی به مسیریابی مجدد وجود ندارد و در وقت، باتری گوشی و اینترنت کاربران هم صرفه‌جویی می‌شود.

کاربران مسیریاب‌های آنلاین معمولا بعد از انتخاب مقصد نهایی در میان راه با قصد زدن بنزین، گاز، خوردن غذا یا استفاده از سرویس بهداشتی تغییر مسیر می‌دهند. آنها برای این کار مجبور می‌شوند یک بار دیگر مقصد خود را تغییر دهند و دوباره پس از انجام کار، به سمت شهر یا مقصد نهایی حرکت کنند. «بلد» برای اینکه دردسرهای کاربران را کمتر کند، قابلیت جدیدی ارائه کرده است.

برای این کار، بعد از تعیین کردن مقصد نهایی، در حالت رانندگی اگر نوار پایین صفحه که روی آن نوار زمان و مسافت نوشته شده است به سمت بالا بکشید صفحه جدیدی روی گوشی ظاهر می‌شود. در این قسمت علاوه بر اینکه می‌توانید تنظیمات دستیار صوتی، مسیر و طرح ترافیک را تغییر دهید، امکان انتخاب مقصد میانی نیز وجود دارد. به کمک این قابلیت می‌توانید در میان راه مقصد جدیدی را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

برای عوض کردن مقصد از بین چهار گزینهٔ «توقف در مسیر» یکی از گزینه‌ها را باید انتخاب کرد. اگر روی هر یک از گزینه‌های «رستوران، سرویس بهداشتی، پمپ گاز و پمپ بنزین» کلیک کنید یک مقصد میانی به شما معرفی خواهد شد. این مقصد میانی نزدیک‌ترین گزینه در میانهٔ راه خواهد بود و تا جای ممکن شما را از مسیر زیاد منحرف نخواهد کرد.

برای مثال اگر میان راه دنبال پمپ بنزین بگردید، با بالا کشیدن نوار زمان و مسافت و انتخاب گزینهٔ پمپ بنزین، نزدیک‌ترین پمپ بنزین‌های بین راه روی صفحه به ترتیب معرفی خواهد شد. با انتخاب هر کدام و لمس گزینهٔ «افزودن توقف»، بلد مجددا مسیریابی می‌کند تا راه ما ابتدا از این مقصد بگذرد و سپس به سمت مقصد نهایی برسد. 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید