معمولا وقتی می‌خواهیم آدرس جایی را برای فردی بفرستیم هرچقدر هم آن را سر راست و دقیق بنویسیم، یا حتی کوروکی‌اش را بکشیم باز هم هیچ چیزی اندازه یک لوکیشن روی نقشه کارمان را راه نمی‌اندازد. «بلد» برای آسان شدن این کار قابلیت جدیدی به نقشه خود اضافه کرده که با آن می‌توانیم به راحتی آب خوردن یک مکان را با افراد دیگر به اشتراک بگذاریم.

چگونه یک آدرس را با دیگران به اشتراک بگذاریم؟

خیلی وقت‌ها برای هماهنگ کردن محل قرار، فرستادن آدرس یک مکان مشخص و پیدا کردن جایی نیاز به آدرس آن داریم. بلد با نمایش جزئیات مختلف این کمک را به ما می‌کند که بتوانیم مقصد موردنظرمان را هرچه دقیق‌تر انتخاب کنیم. پس برای فرستادن محل قرار به دوستمان یا آدرس بیمارستانی که آزمایش کرونا را به راحتی می‌گیرد؛ کافی است بلد را باز کنیم و محل مورد نظرمان را پیدا کنیم.
ویژگی مثبت و برتری این قابلیت جدید این است که حتما نباید در آن لوکیشن حضور داشته باشیم که قابلیت share کردن هم پیدا کند. چرا که یکی از راه‌های آن این است که در نوار بالای صفحه «بلد» می‌توانیم آن مکان را جست‌و‌جو و بر روی نقشه پیدا کنیم. یا اینکه با انگشتمان و زوم کردن روی محدوده مورد نظر، مکان را انتخاب کنیم و علامت نارنجی بلد را روی آن پارک، کافه، فروشگاه یا هر نقطه دیگری که قصد داریم بفرستیم قرار دهیم.

در مرحله بعد کافی است روی دکمه اشتراک‌گذاری کلیک کنیم. این دکمه همان پایین و کنار دکمه مسیریابی و ذخیره طراحی شده تا خیلی راحت به آن دسترسی داشته باشیم. وقتی روی اشتراک‌گذاری کلیک کنیم، «بلد» از ما سوال می‌کند که قصد داریم با چه اپلیکیشن پیام‌رسانی این لوکیشن را به فرد دیگری بفرستیم. این اپلیکیشن بسته به اینکه روی گوشی‌مان چه نرم‌افزارهایی نصب شده باشد می‌تواند دایرکت اینستاگرام و توییتر، تلگرام، واتس‌اپ، ایمیل، فیسبوک، پیام‌ و حتی با روش بلوتوث را پیشنهاد کند که بعد از کلیک روی هر کدام، دیگر فقط باید اسم مخاطب مورد نظر را انتخاب کنیم. بعد از چند ثانیه آدرس لوکیشن مورد نظر ما در همان پیام‌رسان به دست آن فرد می‌رسد. او با کلیک روی پیام دریافت شده می‌تواند به همان لوکیشنی که برایش ارسال‌ کرده‌اید دسترسی داشته باشد، روی نقشه بلد اطلاعات آن را ببیند و یا به آن مسیریابی کند. 

2 دیدگاه‌ها

  1. سلام.به واقع که “بَلَد”بهترین مسیریاب داخلی است.من که واقعاً به وفور استفاده کرده ام و به کمکم آمده است.
    صددرصد جهت به روز شدن این برنامه از هیچ مشارکتی دریغ نخواهم کرد.
    با تشکر از گروه بَلَد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید