کاربران بلد در یک سال گذشته بیش از چهار میلیارد کیلومتر مسافت را با این نقشه و مسیریاب طی کرده‌اند. این رقم یعنی اگر روی خط استوا حدود ۳۱۳ هزار بار دور کره زمین بچرخیم توانسته‌ایم تمام مسافتی که کاربران بلد از این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند را طی کنیم.

گزارش نقشه و مسیریاب بلد در سال ۱۳۹۸ نمایش‌دهنده جزئیات مهمی درباره سرعت خودروها و شدت ترافیک معابر کشور است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از چهار میلیون کاربر بلد، خودروها به طور میانگین در بزرگراه‌های کشور  با ۸۰.۱ کیلومتر سرعت رانندگی می‌کنند. از بین چهار شهری که بلد در آنها بیشترین تعداد کاربر را دارد، اصفهان و مشهد به طور میانگین به ترتیب با ۶۳.۲ و ۶۳.۱ کیلومتر سرعت بر ساعت و سپس تهران و تبریز با ۴۸ و ۴۷ کیلومتر بر ساعت رانندگی می‌کنند.

این اطلاعات که بر اساس اولین گزارش ترافیکی کشور بر مبنای داده‌‌پژوهی نقشه و مسیریاب بلد تدوین شده است، حاکی از این است که روزهای جمعه میانگین سرعت رانندگان در بزرگراه‌ها به ۶۲.۹ کیلومتر در ساعت می‌رسد. این در حالی است که در روزهای سه‌شنبه میانگین سرعت خودروها در کل کشور از حد ۵۹.۴ تجاوز نکرده است.

اطلاعات ترافیکی سال ۹۸ نقشه بلد در اختیار شهروندان، سازمان‌ها و کسب‌وکارها

این اطلاعات در طول سال ۹۸ از سوی کاربران نرم‌افزار بلد جمع آوری و دسته‌بندی شده است. کاربرانی که تعداد آنها در طول دو سال گذشته به بیش از چهار میلیون نفر رسیده است. از این دیتا می‌توان در تصمیم‌گیری سازمان‌ها و نهادهای مختلفی مانند سازمان‌های حمل ‌و نقلی و ترافیک شهری استفاده کرد. از سوی دیگر می‌توان امیدوار بود که این آمار مرجع خوبی برای صاحبان کسب‌وکار باشد و شهروندان بتوانند میزان سرعت و شدت ترافیک رو در شهرهای مختلف، مسیرهای مختلف، روزها و یا ماه های مختلف را مقایسه کنند.

مرجعیت اطلاعات ترافیکی سال ۹۸ در گزارش سال ۹۸ بلد

بلد با ۴ میلیون نصب فعال پرنصب‌‌ترین نرم‌افزار مسیریاب کشور است، دسترسی به بیش از ۶۵۰هزار نقطه پرمراجعه روی نقشه بلد و اطلاعات ترافیکی در هنگام مسیریابی آن را به منبع قابل اتکایی برای استخراج اطلاعات ترافیکی کشور تبدیل کرده است. اطلاعات استخراج‌شده در این گزارش ترافیکی مربوط به میانگین سرعت خودروها در بزرگراه‌هایی است که در آن داده به تعداد کافی وجود دارد و این موضوع باعث شده تا رنج گسترده‌ای از اطلاعات در سراسر کشور فراهم شود. این اطلاعات می‌تواند به تصمیم‌گیران فعال در حوزه حمل‌ونقل و همچنین بسیاری از کسب‌‌وکارها کمک کند.

گزارش ترافیکی سال ۹۸ نقشه و مسیریاب بلد
گزارش ترافیکی سال ۹۸ نقشه و مسیریاب بلد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید