در دوران همه‌گیری کرونا به سر می‌بریم و یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌های هر خانواده این روزها، دسترسی آسان به مراکز درمانی و بهداشتی است. درمانگاه‌ها، مراکز تست کرونا، آزمایشگاه‌ها و مراکز سی‌تی اسکن، این روزها در صدر جستجوی اینترنتی افراد قرار دارند و «بلد» بر همین مبنا تلاش کرده است تا با جمع‌آوری اطلاعات دقیق و به‌روز از تمامی این مراکز خدماتی، باری از دوش افراد بیمار و خانواده‌های آنان بردارد.

ممکن است بیمار شما با آنکه در طول روز حال مساعدی داشته به یکباره در نیمه‌های شب بدحال شود و شما برای رساندن اقلام دارویی یا بردن او به اولین مرکز درمان شبانه‌روزی با مشکل مواجه شوید. اما در صورت نیاز به این مراکز نگران نشوید، تمامی مراکز خدماتی بهداشتی و درمانی در «بلد» نشانه‌گذاری شده‌اند، کافی است در قسمت جستجو، در بخش داروخانه‌ها یا آزمایشگاه‌ها، از بلد بخواهید تا مراکز شبانه‌روزی را به شما معرفی کند. نتیجه جستجو خیال شما را کاملا آسوده خواهد کرد؛ زیرا علاوه بر آدرس و اطلاعات تماس این مراکز، تمامی اطلاعات مربوط به خدمات ارائه شده در آنها نیز به‌روز رسانی شده و حتی در صورت وجود ارائه خدمات غیرحضوری در این مراکز، شما از آن مطلع خواهید شد.

مراکز شبانه‌روزی تزریق واکسن کرونا 

در حال حاضر در تهران و بسیاری شهرهای بزرگ، مراکز شبانه‌روزی تزریق واکسن کرونا دایر شده‌اند تا افراد بتوانند در همه ساعات شبانه روز برای تزریق واکسن مراجعه کنند و به این ترتیب از ازدحام و شلوغی در مراکز کاسته شده است.

اگر می‌خواهید بدانید مراکز شبانه‌روزی تزریق واکسن کرونا در شهر شما کجا هستند و چه نوع واکسنی برای کدام گروه سنی تزریق می‌کنند، سری به «بلد» بزنید تا علاوه بر به دست آوردن تمامی اطلاعات به روز این مراکز، از میزان رضایت دیگر کاربران از هرکدام از این مراکز نیز مطلع شوید.

در سایت بلد لیست مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا تهران، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا اصفهان، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا مشهد، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا تبریز، مراکز تزریق واکسیناسیون شیراز، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا کرج، مراکز تزریق واکسیناسیون اهواز، مراکز واکسیناسیون قم و دیگر شهرها قابل دسترسی است.

مراکز شبانه‌روزی تست کرونا

یکی از نخستین اقدامات افراد در صورت بروز علائم شبه سرماخوردگی، انجام دادن تست کرونا است. اما اغلب افراد ترجیح می‌دهند یا این تست را در منزل انجام دهند یا در زمان‌های خلوت به مراکز تست کرونا مراجعه کنند که در شلوغی و ازدحام این مراکز مبتلا نشوند.

برخی مراکز به صورت شبانه‌روزی خدمات تست کرونا را به شما ارائه می‌دهد و در اغلب مراکز نیز شما می‌توانید با یک تماس تلفنی، درخواست دهید که تست، درون منزل از شما گرفته شود.

آدرس و اطلاعات تمامی مراکز تست کرونا در «بلد» وجود دارد و شما می‌توانید مراکز شبانه‌روزی تست کرونا را نیز در این اپلیکیشن به سادگی پیدا کنید. همچنین در هریک از مراکز توضیح داده شده که آیا در منزل نیز خدمات انجام تست وجود دارد یا خیر.

علاوه بر این، تمامی مراکز تست کرونا که نتیجه تست آنها مورد پذیرش ایرلاین‌های مختلف است نیز در «بلد» نشانه‌گذاری شده‌اند و در صورتی که مسافر هستید، می‌توانید از طریق این اپلیکیشن به راحتی آنها را پیدا کنید.

داروخانه‌های شبانه‌روزی کرونا

به دلیل استقبال شهروندان از داروخانه‌های شبانه‌روزی، هر روز به تعداد آنها در سطح شهرهای مختلف افزوده می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید در شهر شما چند داروخانه شبانه‌روزی وجود دارد و خدمات ارائه شده در آنها شامل نسخه‌های مخصوص بیماران مبتلا به کرونا نیز می‌شود یا خیر؟ می‌توانید از «بلد» کمک بگیرید.

در «بلد» علاوه بر آدرس و تلفن داروخانه‌های شبانه‌روزی، دیگر اطلاعات مربوط به آنها به روز رسانی شده است. مثلا برخی داروخانه‌ها ممکن است امکان ارسال دارو یا موارد بهداشتی به درب منزل را داشته باشند یا برخی دیگر دارای سایت خرید آنلاین باشند و شما بتوانید داروهای مورد نیاز خود را بدون مراجعه و تنها از طریق اینترنت از آنها خریداری کنید.

آزمایشگاه‌ها و مراکز رادیولوژی و سی‌تی اسکن شبانه‌روزی

در موارد مربوط به ابتلای کووید 19، ثانیه‌ها و دقایق بسیار مهم و حیاتی هستند. بنابراین در هر ساعت از شبانه‌روز ممکن است نیاز به سی‌تی اسکن یا آزمایش خون داشته باشید تا پزشک‌تان بتواند از وضعیت گسترش بیماری در بدن شما آگاه شده و نسبت به تجویز داروها یا فرایندهای پزشکی مورد نیاز اقدام کند. البته اگر به بیمارستان مراجعه کرده باشید حتما شما را راهنمایی می‌کنند، اما حتی در اغلب بیمارستان‌ها نیز بخش آزمایشگاه و اسکن، شبانه‌روزی نیستند و ساعت مشخصی کار می‌کنند. 

«بلد» تمامی آزمایشگاه‌ها و مراکز سی‌تی اسکن شبانه‌روزی را در نقشه نشانه‌گذاری کرده و اطلاعات به روز و دقیق آنها را به راحتی در اختیارتان قرار می‌دهد تا برای پیدا کردن مرکز مورد نظر در سطح شهر سرگردان نشوید.

بیمارستان‌ها یا مراکز درمان شبانه‌روزی

اغلب بیمارستان‌ها به صورت اورژانسی در تمام ساعات شبانه‌روز پذیرای مراجعان و بیماران هستند و نشانی و اطلاعات تماس تمامی آنها در «بلد» نشانه‌گذاری شده است. اما علاوه بر بیمارستان‌ها، برخی مراکز خدمات درمانی نظیر درمانگاهها و خانه‌های بهداشت نیز در این ایام به صورت شبانه‌روزی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند. 

بنابراین در هر ساعت از شبانه‌روز که نیاز به درمان‌های فوری پیدا کردید، لازم نیست حتما به بیمارستان مراجعه کنید؛ کافی است در بلد جستجو کنید تا تمامی مراکز درمانی شبانه‌روزی در اطراف‌تان را به شما نشان دهد تا بتوانید بدون فوت وقت از خدمات این مراکز استفاده کنید. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید