نمایش همهٔ نتایج خانه بهداشت های غرب تهران

خانه بهداشت های غرب تهران

خانه بهداشت های غرب تهران

در شهر تهران مراکز بهداشت زیادی وجود دارد همچنین مرکز بهداشت شبانه روزی نیز در تهران را نیز می‌توان یافت. از آنجاییکه که پیشگیری بهتر از درمان است باید بدون اینکه علائم بیماری در شما ظاهر شود، هرچند وقت یکبار به مراکز بهداشت غرب تهران مراجعه کنید تا کارشناسان مربوطه کارهای لازم را انجام دهند. برای مثال پزشکان شما را ویزیت می‌کنند و آزمایشات روتین ساده انجام می‌گیرد تا در صورت نیاز داروهای لازم تجویز شود و کارشناسان مربوطه آموزش‌های لازم را به شما می‌دهند. اگر تاکنون پرونده‌ای در مراکز بهداشت ندارید و از خدمات خانه‌های بهداشت غرب تهران و مراکز بهداشت غرب تهران استفاده نکردید می‌توانید با استفاده از بلد نزدیکترین مرکز بهداشت به خود را پیدا کنید و از کارشناسان آنجا بخواهید برای شما پرونده ای ایجاد کنند. همچنین در بلد می‌توانید به ساعت کار مراکز بهداشت و روزهای کاری مراکز بهداشت غرب تهران، آدرس خانه‌های بهداشت غرب تهران، شماره تلفن مراکز بهداشت و نظرات کاربران دسترسی داشته باشید. در ادامه به چند نمونه از وظایف و خدمات خانه بهداشت غرب تهران می‌پردازیم: • آموزش و مراقبتهای تغذیه ای برای مثال مواد مغذی لازم برای رشد کودکان و نوجوانان را به خانواده ها بازگو می‌کنند. یا مواد غذایی ضروری در دوران بارداری را به خانم ها باردار توصیه می‌کنند که مصرف بکنند. • سرشماری سالانه و ثبت اطلاعات در مراکز بهداشت غرب تهران در شروع کار و در آغاز هر سال، اطلاعات آماری کاملی از منطقه تحت پوشش خود جمع آوری می کند. برای این کار، منازل هر یک از مناطق تحت پوشش طبق نظم خاصی شماره گذاری می‌شود. تعداد خانوارها و تعداد افراد هر خانوار به تفکیک نام، سن جنس، نسبت با سرپرست خانوار، شغل و میزان سواد، بارداری، معلولیت و بیماری مزمن و تغییرات جمعیتی خانوار (ازدواج، مرگ، مهاجرت) و ... ثبت می‌گردد. • بهداشت دهان و دندان به مادران در زمینه بهداشت دهان و دندان شیرخواران و مراقبت از دندانهای شیری کودکان آموزش داده می‌شود. همچنین به دانش آموزان در زمینه بهداشت دهان و دندان آموزش داده می‌شود. • واکسیناسیون کلیه کسانی که واکسیناسیون آنها کامل نیست مشخص می شوند و طبق تقویم زمانی تعیین شده واکسیناسیون آنها انجام می گیرد. برنامه منظم و ثبت شده ی برای واکسیناسیون کودکان زیر 2 سال چک می‌شود. و همچنین برای کودکان 2 تا 5 ساله واکسنهای یادآور تزریق می‌کنند. • بیماریابی بیماریابی یکی از مهمترین فعالیتهای خانه بهداشت است که باید متناسب با تواناییها و آموخته های کارکنان خانه بهداشت و یافتن تکنولوژی مناسب برای هر مورد سازمان داده شود. غربالگری (screening جمعیت تحت پوشش یا گروههای سنی، جنسی و شغلی خاص از طریق جستجو یک یا چند علامت واضح، مشخص کننده و اختصاصی می‌تواند بطور مستمر یا در مقاطع زمانی معین، با وسعت و سرعت توسط خانه های بهداشت غرب تهران انجام گیرد. • مشاوره قبل ازدواج • کنترل فشار خون • کنترل وضعیت افراد دیابتی • برنامه‏ هاي تنظيم خانواده اگر می خواهید نزدیکترین مرکز بهداشت به خود را پیدا کنید می‌توانید از بلد کمک بگیرید در نقشه بلد لیست مراکز بهداشت شهر تهران وجود دارد بعد از این که نزدیکترین مرکز بهداشت به خود را پیدا کردید بر روی آن کلیک کنید و اطلاعاتی از قبیل روزهای کاری مراکز بهداشت، خدمات مراکز بهداشت، آدرس مراکز بهداشت را به دست آورید.

صفحه 1 از 2

سوالات متداول

  • آدرس و شماره تماس مراکز بهداشت و خانه‌های بهداشت غرب شهر تهران در سایت نقشه و مسیریاب بلد موجود و برای همگان قابل دسترسی است. همچنین اطلاعات تکمیلی دیگر مانند ساعت کاری نیز در بلد وجود دارد.

  • با توجه به تعطیلی این مراکز در برخی از مناطق در روزهای آخر هفته، بهتر است پیش از مراجعه حضور، با تماس تلفنی از باز بودن این مراکز اطمینان حاصل شود. ضمنا برخی مراکز بهداشت غرب شهر تهران در صورت باز بودن در این روزها تزریقات واکسن ندارند. اطلاعات تکمیلی هر مرکز بهداشت غرب شهر تهران در سایت بلد نیز موجود است.

  • باید پیش از انجام واکسیناسیون کلیه سوابق پزشکی، درباره وجود هرگونه بیماری زمینه‌ای، سرطان یا بیماری خاص در اختیار بهورزان یا مسئولین خانه بهداشت قرار داده شود. موارد آلرژی و وجود هرگونه کسالت یا بیماری مزمن نیز باید اطلاع‌رسانی شود تا اقدامات لازم از سوی خانه و مراکز بهداشت غرب شهر تهران برای هر فرد انجام شود.