نمایش همهٔ نتایج مراکز تزریق واکسن کرونا در جنوب تهران

مراکز تزریق واکسن کرونا در جنوب تهران

مراکز تزریق واکسن کرونا در جنوب تهران

مراکز واکسیناسیون جنوب تهران، تزریق واکسن کرونا را در این منطقه از شهر انجام می‌دهند. با توجه به ضرورت انجام هر چه زودتر این اقدام برای برخی از افراد جامعه، الویت سنی برای تزریق واکسن کرونا صورت گرفته است. همچنین مراکز تزریق بیماران خاص نیز برای گروه های حساس تعیین شاده است. اولویت اولیه تزریق واکسن کرونا با سالمندان بالای 80 سال بود و پس از آن به ترتیب تزریق واکسن کرونا برای دیگر رده‌های سنی در حال انجام است. از جمله مراکز تزریق واکسن جنوب تهران می توان مرکز واکسیناسیون اورژانس راه آهن، مرکز واکسيناسيون سوله بحران انبارنفت، مرکز واکسیناسیون اورژانس امام علی و مرکز واکسیناسیون پارک زیتون یا سوله الزهرا را نام برد. همچنین مرکز خودرویی پارک ولایت از مراکز تجمعی تزریق واکسن کرونا در جنوب تهران است. آدرس مراکز واکسیناسیون جنوب تهران جنوب تهران و لیست مراکز تزریق واکسن کرونا در سایت بلد قابل دسترسی است. در بلد، شماره تلفن و آدرس این مراکز، به تفکیک و در صفحه مربوط به هر یک از مراکز تزریق واکسن جنوب تهران بیان شده است. علاوه بر این اطلاعات لازم در مورد میزان ازدحام جمعیت در مراکز واکسیناسیون و نوع واکسن تزریقی در هر مرکز نیز در سایت بلد موجود بوده و به‌طور کامل شرح داده شده است. پیش از انجام واکسیناسیون کرونا لازم است کارت ملی خود را به همراه داشته و به مسئولین مربوط در خانه بهداشت و یا بهورزان ارائه دهیم. ضمنا لازم و ضروری است کلیه اطلاعات مربوط به شرایط جسمانی خود، سوابق هرگونه بیماری زمینه‌ای، ارثی، خاص یا سرطان را نیز در اختیار مسئول مرکز واکسیناسیون کرونا قرار دهید تا اقدامات لازم صورت گیرد. در ایران نمونه‌های متنوعی از واکسن از قبیل آسترازنکا در دو نمونه ساخت کره جنوبی و نوع جدید ساخت کشور ایتالیا و نیز اسپوتنیک‌وی ساخت کشور روسیه، واکسن هندی بهارات و واکسن چینی سینوفارم وجود دارد. تزریق موارد مورد نیاز بنا به صلاحدید و تامین مراکز بهداشتی در مراکز تزریق واکسن کرونا تهران انجام می‌شود. ضمن اینکه مانند هر مورد دیگر واکسیناسیون دیگر، افراد پس از دریافت هر دوز از واکسن از مراکز واکسیناسیون کرونا، علائم جسمی خفیفی مانند تب یا خستگی جسمی و تمایل به استراحت از خود نشان می‌دهند. در این مورد نیز رعایت نکات توصیه شده از طرف پزشک و صرف غذا و آب کافی همراه با رعایت نکات بهداشتی مناسب الزامیست. در صورت بروز هر گونه علائم دیگری به پزشک مراجعه نمایید.

صفحه 1 از 4

سوالات متداول

  • لیست مراکز تزریق واکسن کرونا در شهر تهران را در اپلیکیشن بلد می‌توانید به راحتی پیدا کنید. در این سایت علاوه بر آدرس مراکز تزریق واکسن، ساعت کاری و شماره تماس نیز موجود است. همچنین نظرات کاربرانی که تزریق واکسن را انجام داده نیز قابل دسترسی است.

  • ساعت کاری مراکز تزریق واکسن کرونا شهر تهران به طور معمول از 8 صبح تا 16 است. اما برای دانستن زمان دقیق ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا شهر تهران، به نقشه و مسیریاب بلد مراجعه کنید.

  • واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا با مراجعه به سامانه ثبت نام واکسیناسیون وزارت بهداشت (سامانه غربالگری سلامت) و ورود اطلاعات خود شامل کد ملی و شماره تلفن می‌توانند برای دریافت نوبت واکسن اقدام کنند.

  • واکسن‌های آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی یا ایتالیا، سینوفارم ساخت چین و کووبرکت ساخت ایران، در مراکز تزریق واکسن کرونا شهر تهران مورد استفاده قرار می گیرند.