نمایش همهٔ نتایج مراکز تزریق واکسن کرونا در قم

مراکز تزریق واکسن کرونا در قم

مراکز تزریق واکسن کرونا در قم

آدرس مراکز واکسیناسیون کرونا قم، در سایت و اپلیکیشن بلد در دسترس عموم قرار گرفته است. بلد، شماره تلفن و آدرس مراکز تزریق واکسن کرونا را در صفحه مرتبط آن بیان کرده و اطلاعاتی درخصوص ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا شهر قم، نوع واکسن‌های تزریقی در هر مرکز نیز ارائه شده است. واکسیناسیون عمومی از بهار سال جاری از سوی وزارت بهداشت کشور با واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال، آغاز شد و در حال حاضر ثبت نام واکسن کرونا برای دیگر گروه‌های سنی و شغلی در حال انجام است. در حال حاضر اولویت تزریق واکسن کرونا در سامانه غربالگری سلامت اعلام می‌شود. هر فرد می‌تواند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا، از آخرین رده سنی اعلام شده جهت دریافت واکسن آگاه شود. با ثبت نام در این سامانه، شهروندان در نوبت تزریق واکسن قرار خواهند گرفت. افراد برای انجام واکسیناسیون کرونا تنها لازم است کارت ملی خود را به همراه داشته و به مسئولین حاضر در مرکز واکسیناسیون ارائه دهند. ضمنا ارائه اطلاعاتی از قبیل شرایط جسمانی، سوابق هرگونه بیماری زمینه‌ای، ارثی، خاص یا سرطان نیز باید به اطلاع مسئول مراکز تزریق واکسن کرونا قم برسد. همچنین در مراکز خودرویی واکسیناسیون کرونا در قم نیز امکان تزریق واکسن وجود دارد. واجدین شرایط دریافت واکسن پیش از مراجعه به مراکز تزریق واکسن کرونا لازم است اگر مشکلات سلامتی از قبیل سابقه عکس‌العمل‌های آلرژیک شدید و حساسیت به هر دارو یا واکسنی دارند، با پزشک معالج خود مشورت کنند زیرا برخی از واکسن‌ها برای بیماران خاص مناسب نیست. به علاوه اگر در زمان اعلام نوبت واکسیناسیون، فرد مبتلا به کرونا بوده و یا علائم آن را داشته باشد، نمی‌تواند واکسن بزند و تنها پس از بهبودی و تایید پزشک است امکان تزریق واکسن وجود دارد. نکته ضروری دیگری که پیش از واکسیناسیون کرونا، افراد باید به آن توجه کنند این است که شب قبل از واکسیناسیون، خوب بخوابند و به میزان کافی آب و مایعات بنوشند تا در روز تزریق واکسن کرونا، شرایط عمومی خوبی داشته باشند. پس از تزریق واکسن کرونا نیز نیاز ممکن است عوارضی ظاهر شود. واکسن کرونا مانند هر واکسن دیگری، عوارضی را با خود به همراه دارد. افراد ممکن است پس از دریافت هر دوز از واکسن از مراکز واکسیناسیون، علائم جسمی خفیفی مانند تب، خستگی و یا بی‌حالی از خود نشان دهند. در این صورت رعایت نکات توصیه شده از سوی پزشکان، صرف غذا و آب کافی همراه با رعایت نکات بهداشتی الزامی است. در صورت ادامه دار شدن این علائم، لازم است به پزشک معالج مراجع شود.

سوالات متداول

  • لیست مراکز تزریق واکسن کرونا در شهر قم را در اپلیکیشن بلد می‌توانید به راحتی پیدا کنید. در این سایت علاوه بر آدرس مراکز تزریق واکسن، ساعت کاری و شماره تماس نیز موجود است. همچنین نظرات کاربرانی که تزریق واکسن را انجام داده نیز قابل دسترسی است.

  • ساعت کاری مراکز تزریق واکسن کرونا شهر قم به طور معمول از 8 صبح تا 16 است. اما برای دانستن زمان دقیق ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا شهر قم، به نقشه و مسیریاب بلد مراجعه کنید.

  • واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا با مراجعه به سامانه ثبت نام واکسیناسیون وزارت بهداشت (سامانه غربالگری سلامت) و ورود اطلاعات خود شامل کد ملی و شماره تلفن می‌توانند برای دریافت نوبت واکسن اقدام کنند.

  • واکسن‌های آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی یا ایتالیا، سینوفارم ساخت چین و کووبرکت ساخت ایران، در مراکز تزریق واکسن کرونا شهر قم مورد استفاده قرار می گیرند.