نمایش همهٔ نتایج مراکز تزریق واکسن کرونا در کرج

مراکز تزریق واکسن کرونا در کرج

مراکز تزریق واکسن کرونا در کرج

مراکز واکسیناسیون کرونا کرج، تزریق انواع واکسن به افراد واجد شرایط را بر اساس برنامه زمان‌بندی شده انجام می‌دهند. از جمله مراکزی که تزریق واکسن کرونا در آن انجام میشود، مراکز بهداشت و خانه‌های بهداشت هستند. همچنین پایگاه سلامت کرج واکسن کرونا را تزریق می کنند. مراکز بهداشت کرج جهت واکسیناسیون، آدرس مراکز تزریق واکسن کرونا کرج و لیست مراکز تزریق واکسن کرونا در سایت بلد قابل دسترسی است. در بلد، اطلاعاتی مانند شرایط تزریق واکسن، سن تزریق واکسن، نظرات کاربران، شماره تلفن و آدرس این مراکز، به تفکیک و در صفحه مربوط به هر یک از مراکز تزریق واکسن کرج بیان شده است. علاوه بر این اطلاعات لازم در مورد میزان ازدحام و شلوغی جمعیت در مراکز واکسیناسیون، مراکز تزریق واکسن بیماران خاص، واجدین شرایط و نوع واکسن تزریقی در هر مرکز نیز در سایت بلد موجود بوده و به‌طور کامل شرح داده شده است. برای مثال می توان مراکزی که واکسن آسترازنکا در کرج تزریق می کنند یا تزریق واکسن سینوفارم در کرج را انجام می دهند در بلد یافت. همچنین مراکز واکسیناسیون استان البرز در کرج را می توان در مناطق گوناگون مانند مراکز تزریق واکسن کرونا در مهرشهر کرج، مرکز واکسیناسیون چهارصد دستگاه کرج و مراکز واکسیناسیون فردیس کرج پیدا کرد. برنامه واکسیناسیون از افراد سنین بالای 80 سال آغاز شد و پس از آن دیگر افراد در اولویت تزریق واکسن قرار گرفتند. در حال حاضر امکان ثبت نام در سایت وزارت بهداشت ممکن است. در این سایت اولویت سنی تزریق واکسن نیز گفته شده است. برای واکسیناسیون کرونا ضمن ثبت نام، لازم است کارت ملی خود را به همراه داشته باشند. پس از واکسیناسیون نیز مانند هر مورد دیگر واکسیناسیون دیگر، افراد پس از دریافت هر دوز از واکسن از مراکز واکسیناسیون کرونا، علائم جسمی خفیفی مانند تب یا خستگی جسمی و تمایل به استراحت از خود نشان می‌دهند. در این مورد نیز رعایت نکات توصیه شده از طرف پزشک و صرف غذا و آب کافی همراه با رعایت نکات بهداشتی مناسب الزامیست. پیش از انجام واکسیناسیون کرونا لازم است کارت ملی خود را به همراه داشته و به مسئولین مراکز واکیسناسیون اهواز آن را ارائه دهید. علاوه بر این لازم است اطلاعات مربوط به شرایط جسمانی، سوابق هرگونه بیماری زمینه‌ای، ارثی، خاص یا سرطان را نیز در اختیار مسئول مرکز واکسیناسیون کرونا قرار دهید. در ایران نمونه‌های متنوعی از واکسن از قبیل آسترازنکا ساخت کره جنوبی، واکسن ایرانی کوبرکت و واکسن چینی سینوفارم وجود دارد. تزریق موارد مورد نیاز بنا به صلاحدید و تامین مراکز بهداشتی در مراکز تزریق واکسن کرونا تهران انجام می‌شود. ضمن اینکه مانند هر مورد دیگر واکسیناسیون دیگر، افراد پس از دریافت هر دوز از واکسن از مراکز واکسیناسیون کرونا، علائم جسمی خفیف یا خستگی جسمی و تمایل به استراحت از خود نشان می‌دهند. عوارض معمول تزریق واکسن کرونا شامل بدن درد، تب، سرگیجه، حالت تهوع و سردرد می‌شود. در این مورد نیز رعایت نکات توصیه شده از طرف پزشک و صرف غذا و آب کافی همراه با رعایت نکات بهداشتی مناسب الزامیست.

سوالات متداول

  • لیست مراکز تزریق واکسن کرونا در شهر کرج را در اپلیکیشن بلد می‌توانید به راحتی پیدا کنید. در این سایت علاوه بر آدرس مراکز تزریق واکسن، ساعت کاری و شماره تماس نیز موجود است. همچنین نظرات کاربرانی که تزریق واکسن را انجام داده نیز قابل دسترسی است.

  • ساعت کاری مراکز تزریق واکسن کرونا شهر کرج به طور معمول از 8 صبح تا 16 است. اما برای دانستن زمان دقیق ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا شهر کرج، به نقشه و مسیریاب بلد مراجعه کنید.

  • واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا با مراجعه به سامانه ثبت نام واکسیناسیون وزارت بهداشت (سامانه غربالگری سلامت) و ورود اطلاعات خود شامل کد ملی و شماره تلفن می‌توانند برای دریافت نوبت واکسن اقدام کنند.

  • واکسن‌های آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی یا ایتالیا، سینوفارم ساخت چین و کووبرکت ساخت ایران، در مراکز تزریق واکسن کرونا شهر کرج مورد استفاده قرار می گیرند.