مراکز تزریق واکسن کرونا در گرگان

  مراکز تزریق واکسن کرونا در گرگان

  با شروع فرایند واکسیناسیون سراسری، سایت و اپلیکیشن بلد اطلاعات مراکز تزیق واکسن کرونا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بلد، شماره تلفن و آدرس مراکز واکسیناسیون کرونا گرگان را در صفحه مرتبط آن بیان کرده است. همچنین نظرات کاربران درباره مراکز تزریق واکسن گرگان و ساعت کاری نیز قابل دسترسی است. متقاضیان دریافت واکسن می‌توانند در سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا عضو شده و از آخرین رده سنی اعلام شده برای دریافت واکسن آگاه شوند. پس از ثبت‌نام در این سامانه برای واجدین شرایط پیامکی جهت تایید ثبت‌نام ارسال خواهد شد که لازم است به مسئولان مراکز واکسیناسیون ارائه شود. شهروندان شهر گرگان می‌توانند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند و با انتخاب نزدیک‌ترین محل تزریق واکسن کرونا از بین مراکز واکسیناسیون و خانه بهداشت‌ها، در نوبت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند. مراکز تزریق واکسن کرونا گرگان بسته به صلاح‌دید و تامین مراکز بهداشتی، اقدام به تزریق واکسن کرونا می‌‎کنند. در حال حاضر سه نوع واکسن سینوفارم چینی، کوبرکت ایرانی و آسترازنکا در مراکز تزریق واکسن کرونا گرگان تزریق می‌شود. واجدین شرایط پیش از مراجعه به هر مرکز تزریق واکسن، می‌توانند از اطلاعات آن‌ مرکز در صفحه مرتبط به آن در بلد، آگاه شوند. همچنین برای انجام واکسیناسیون کرونا داشتن کارت ملی ضروری است. به علاوه هر فرد باید تمامی شرایط جسمانی، سوابق بیماری‌های زمینه‌ای، ارثی، خاص یا سرطان را به اطلاع مسئولین مرکز تزریق واکسن کرونا، برساند. پیش از رفتن به مراکز تزریق واکسن کرونا برای دریافت واکسن افراد باید پرونده پزشکی و سلامت خود را بررسی کنند و سابقه مشکلاتی چون عکس‌العمل‌های آلرژیک شدید و حساسیت به هر دارو یا واکسن را با پزشک معالج خود، در میان بگذارند. همچنین در صورتی که در زمان اعلام نوبت واکسیناسیون، افراد درگیر کرونا بودند و یا علائم آن را داشته باشند، نباید واکسن بزنند و تنها پس از بهبودی کامل و تایید پزشک است که می‌توانند اقدام به دریافت واکسن کنند. نکته دیگر آن است که شب پیش از واکسیناسیون کرونا، باید استراحت کافی داشته و به میزان مکفی آب و مایعات بنوشند تا در روز تزریق واکسن کرونا، شرایط عمومی مناسبی داشته باشند. واکسن کرونا هم واکسنی‌ست با عوارض خاص خود مشابه هر واکسن دیگری. افراد ممکن است پس از دریافت هر دوز از واکسن از مراکز واکسیناسیون شهر خود، علائم جسمی خفیفی مانند تب، خستگی و یا بی‌حالی از خود نشان دهند. از همین رو رعایت نکاتی که از سوی پزشکان توصیه می‌شود چون مصرف غذا و مایعات کافی و رعایت نکات بهداشتی الزامی است.

  سوالات متداول

  • لیست مراکز تزریق واکسن کرونا در شهر گرگان را در اپلیکیشن بلد می‌توانید به راحتی پیدا کنید. در این سایت علاوه بر آدرس مراکز تزریق واکسن، ساعت کاری و شماره تماس نیز موجود است. همچنین نظرات کاربرانی که تزریق واکسن را انجام داده نیز قابل دسترسی است.

  • ساعت کاری مراکز تزریق واکسن کرونا شهر گرگان به طور معمول از 8 صبح تا 16 است. اما برای دانستن زمان دقیق ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا شهر گرگان، به نقشه و مسیریاب بلد مراجعه کنید.

  • واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا با مراجعه به سامانه ثبت نام واکسیناسیون وزارت بهداشت (سامانه غربالگری سلامت) و ورود اطلاعات خود شامل کد ملی و شماره تلفن می‌توانند برای دریافت نوبت واکسن اقدام کنند.

  • واکسن‌های آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی یا ایتالیا، سینوفارم ساخت چین و کووبرکت ساخت ایران، در مراکز تزریق واکسن کرونا شهر گرگان مورد استفاده قرار می گیرند.