نمایش همهٔ نتایج مراکز تزریق واکسن کرونا در یزد

مراکز تزریق واکسن کرونا در یزد

مراکز تزریق واکسن کرونا در یزد

در سایت و اپلیکیشن بلد اطلاعات مربوط به مراکز تزریق واکسن کرونا یزد قابل دسترسی است. در بلد اطلاعاتی چون شماره تلفن و آدرس مراکز واکسیناسیون کرونا یزد ارائه داده است. این اطلاعات روزانه براساس گزارش‌های کاربران بلد، به‌روزرسانی می‌شود و می‌توانید به نظرات کاربران نیز دسترسی داشته باشید. ساعت کار این مرکز هم روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 16 است. اما برای دانستن اطلاعات دقیق ساعت کاری مراکز تزریق واکسن به بلد مراجعه کنید. واکسیناسیون عمومی در ایران با واکسن‌های آسترازنکا کره‌جنوبی، واکسن چینی سینوفارم و واکسن ایرانی کوبرکت انجام می‌شود. آخرین رده سنی تزریق واکسن در سامانه سلامت درج شده است و واجدین شرایط در یزد می‌توانند از طریق این سامانه ثبت نام کنند و با انتخاب نزدیک‌ترین محل تزریق واکسن کرونا از بین مراکز واکسیناسیون و خانه بهداشت‌ها، در نوبت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند. مراکز تزریق واکسن کرونا یزد بسته به صلاح‌دید و تامین مراکز بهداشتی، اقدام به تزریق واکسن کرونا می‌‎کنند. واجدین شرایط پیش از مراجعه به هر مرکز تزریق واکسن، می‌توانند از نوع واکسن تزریقی آن‌ مرکز در صفحه مرتبط به آن در بلد، آگاه شوند. پیش از تزریق واکسن و پیش از رفتن به مراکز تزریق واکسن کرونا برای دریافت واکسن افراد باید پرونده پزشکی و سلامت خود را بررسی کنند و سابقه مشکلاتی چون عکس‌العمل‌های آلرژیک شدید و حساسیت به هر دارو یا واکسن را با پزشک معالج خود، در میان بگذارند. همچنین در صورتی که در زمان اعلام نوبت واکسیناسیون، افراد درگیر کرونا بودند و یا علائم آن را داشته باشند، نباید واکسن بزنند و تنها پس از بهبودی کامل و تایید پزشک است که می‌توانند اقدام به دریافت واکسن کنند. نکته دیگر آن است که شب پیش از واکسیناسیون کرونا، باید استراحت کافی داشته و به میزان مکفی آب و مایعات بنوشند تا در روز تزریق واکسن کرونا، شرایط عمومی مناسبی داشته باشند. برای انجام واکسیناسیون کرونا داشتن کارت ملی ضروری است. به علاوه هر فرد باید تمامی شرایط جسمانی، سوابق بیماری‌های زمینه‌ای، ارثی، خاص یا سرطان را به اطلاع مسئولین مرکز تزریق واکسن کرونا، برساند. واکسن کرونا هم واکسنی‌ست با عوارض خاص خود مشابه هر واکسن دیگری. افراد ممکن است پس از دریافت هر دوز از واکسن از مراکز واکسیناسیون شهر خود، علائم جسمی خفیفی مانند تب، خستگی و یا بی‌حالی از خود نشان دهند. از همین رو رعایت نکاتی که از سوی پزشکان توصیه می‌شود چون مصرف غذا و مایعات کافی و رعایت نکات بهداشتی الزامی است.

صفحه 1 از 2

سوالات متداول

  • لیست مراکز تزریق واکسن کرونا در شهر یزد را در اپلیکیشن بلد می‌توانید به راحتی پیدا کنید. در این سایت علاوه بر آدرس مراکز تزریق واکسن، ساعت کاری و شماره تماس نیز موجود است. همچنین نظرات کاربرانی که تزریق واکسن را انجام داده نیز قابل دسترسی است.

  • ساعت کاری مراکز تزریق واکسن کرونا شهر یزد به طور معمول از 8 صبح تا 16 است. اما برای دانستن زمان دقیق ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا شهر یزد، به نقشه و مسیریاب بلد مراجعه کنید.

  • واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا با مراجعه به سامانه ثبت نام واکسیناسیون وزارت بهداشت (سامانه غربالگری سلامت) و ورود اطلاعات خود شامل کد ملی و شماره تلفن می‌توانند برای دریافت نوبت واکسن اقدام کنند.

  • واکسن‌های آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی یا ایتالیا، سینوفارم ساخت چین و کووبرکت ساخت ایران، در مراکز تزریق واکسن کرونا شهر یزد مورد استفاده قرار می گیرند.