حتما برايتان پيش آمده وقتی خيلی گرسنه‌ايد، بخواهيد خیلی سریع خودتان را به نزديک‌ترين رستوران اطرافتان برسانيد و يک دل سير غذا بخوريد. با اينكه اولين بار است وارد آن رستوران شده‌­ايد، دوست داريد در وقت صرفه‌جويی كنيد و به گارسون بگوييد «همان هميشگي» و گارسون هم دوان دوان خودش را به آشپزخانه برساند تا سفارش شما را ثبت كند. خوشبختانه، گارسون خوش‌اخلاق و حرفه‌ای رفتار می‌­كند و از ذائقه­ٔ شما می‌­پرسد و وقتی متوجه گرسنگی شما می‌­شود پيشنهاد غذاهايی را می‌­دهد كه سريع­تر آماده شوند. در ادامه هم همه چیز عالی و طبق انتظار پیش می‌رود. حالا شايد دلتان بخواهد تجربه‌­تان را در مورد رستوران و رفتار گارسون با ديگران به اشتراک بگذاريد. يک نظر خوب و تاثیرگذار، می‌تواند ديگران را ترغيب كند كه به آن رستوران بروند و تجربه شما را داشته باشند.

در اپليكيشن بلد علاوه بر اينكه می‌­توانيد رستوران يا كافه­ٔ مورد نظرتان را پيدا كنيد، می‌­توانيد تجربهٔ­ خودتان را هم بنويسيد. نوشتن نظر راه خوبی است تا تجربياتتان را به ديگران منتقل كنيد، آن هم از نگاه و با قلم خودتان. پيشنهاد می‌­دهيد مردم پولشان را در كدام رستوران و كافه صرف كنند و از كدام‌ها دوری كنند! می‌توانيد از گزارش‌های قبلی کاربران در نقشه بلد استفاده كنيد و با نظراتی كه می‌­دهيد به دقيق‌تر شدن نظرات قبلی كمک كنيد.

اما برای این که نظرمان تاثیر‌گذار باشد و به خوبی دیده شود، چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ رعایت مواردی که در ادامه توضیح می‌دهیم، می‌تواند نوشته شما را جذاب‌تر و کارآمدتر کند.

مزهٔ‌ غذا چطور بود؟

نظرتان را جذاب شروع كنيد. چه غذايي سفارش داديد؟ از طعم و عطر و ظاهر غذاهايی كه امتحان كرديد بگوييد. پيشنهاد می‌كنيد بقيه كدام غذای رستوران را حتما امتحان كنند؟ يا سمت كدام غذاها نروند؟

درباره خود رستوران بنويسيد

نظرتان را با نوشتن اطلاعاتی مانند انواع غذاها، قيمت، شلوغی یا خلوتی و ساعات کار ادامه دهيد. ممكن است بخواهيد بنويسيد كه رستوران يا كافه موسیقی زنده ارائه می‌دهد. برای خانواده‌ها، گروه‌ها یا کودکان مناسب است و يا امكان سيگار كشيدن در آنجا وجود دارد.

از غذايتان عكس بگيريد

تاثير گفته‌های شما با تصوير چند برابر می‌­شود. يک يا چند عكس از غذا، نوشيدنی­ و فضای رستوران يا كافه بگيريد و با ديگران به اشتراک بگذاريد و بگوييد كدام را بيشتر دوست داشته‌­ايد.

نه سيخ بسوزد نه كباب

ممكن است نظر شما نسبت به رستوران يا كافه­‌ای منفی باشد. مثلا از شوری يا سردی غذا ناراضی باشيد، اما در آنجا احساس راحتی داشته­‌ايد و رفتار پرسنل مناسب بوده است. زمانی كه می‌­خواهيد نظرتان را بنويسيد، علاوه بر نوشتن جوانب منفی، جوانب مثبت را هم ذكر كنيد.

مبهم نظر ندهيد

غذا چطور بود؟ اگر عالی يا بد بود حتما دليل آن را توضيح دهيد. مثلا كيک پرتقال ترش بود، يا مزهٔ تخم مرغ می‌­داد. رفتار پرسنل و كيفيت خدمات مناسب بود؟ اگر بد بود، دليل آن را بنويسيد. مثلا رفتار پرسنل دوستانه نبود. يا زمان زيادی طول كشيد تا سفارش بگيرند. بهتر است مدت زمانی كه برای گرفتن سفارش طول كشيد را هم بنويسيد.

چه ساعتي از روز رفتيد؟

در آن ساعت، رستوران و كافه شلوغ بود يا خلوت؟ توصيه مي‌كنيد كه ديگران، همان ساعت را انتخاب كنند؟ اگر نه چه ساعاتی را پيشنهاد می‌­كنيد؟ امكان رزرو وجود دارد؟ اگر رستوران پاركينگ ندارد آيا در اطراف آن جای پارک به سختی پيدا می‌شود؟

ساده نويسي را فراموش نكنيد

روان بنويسيد. مثلا «اگر به دنبال سرو سريع غذا هستيد و يا خيلي گرسنه‌ايد اين رستوران را انتخاب نكنيد، زمان آماده شدن غذا طولانی است، اما طعم غذاها آنقدر لذيذ هست كه هوش و حواستان را ببرد و ارزش زمان صرف شده را داشته باشد.»

مختصر و مفید بنویسید

در مورد قسمت‌های مهم تجربه­‌تان بنویسید، نه همه جزئیات. اگر تمام جزئيات را بنويسيد، مطلب شما طولانی می‌­شود و از حوصلهٔ خواننده خارج. اگر از غذا لذت برده‌­ايد راجع به جزئيات آن بنويسيد، اما نوشتن از جزئيات محيط، پرسنل، پاركينگ و … به طور همزمان متن را طولاني می‌كند.

بخش نظرات کاربران در اپليكيشن بلد

براي پيدا كردن نزديک‌­ترين رستوران يا كافه به خودتان، كافی است در قسمت جستجو نقشه بلد كلمه «رستوران» و يا «كافه» را تايپ كنيد. مجموعه‌ای از رستوران‌ها و كافه‌ها برای شما نمايش داده می‌شود. از بين آن‌ها رستوران يا كافه‌ای را انتخاب كنيد و با كليک روی آن، علاوه بر ديدن اطلاعات كامل از جمله شماره تلفن و آدرس و ساعت کار، می‌توانيد از نظرات ديگران نسبت به آن رستوران يا كافه مطلع شويد. اگر رستوران يا كافه‌ای مورد نظرتان بود با استفاده از مسير پيشنهادی بلد خودتان را به آنجا برسانيد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید