شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بیشتر از ۳۶ میلیون نفر در ایران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. یعنی نزدیک به نیمی از جمعیت کشورمان. اما شاید بسیاری از ما که تحت پوشش این بیمه هستیم به درستی از خدمات آن آگاهی نداشته باشیم. در این مطلب می‌خواهیم به صورت گذرا با مزایای بیمارستان‌ های تامین اجتماعی آشنا شویم و به سادگی، همه آنها را همراه با اطلاعات‌شان روی اپلیکیشن نقشه و مسیریاب بلد بیابیم.

مشاهده تمامی بیمارستان ها در نقشه بلد

 صرفه‌جویی در هزینه و زمان با انتخاب درست بیمارستان

خدمات درمانی بیمه تامین اجتماعی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌شود. درمان مستقیم شیوه‌ای‌ست که ما به عنوان بیمه شده، به بیمارستان‌ها یا درمانگاه‌های اختصاصی سازمان تامین اجتماعی مراجعه می‌کنیم و به صورت کاملا رایگان از خدمات آنها استفاده می‌کنیم. این مراکز که خیلی از آنها بسیار بزرگ و مجهز هستند، از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. به طور مثال بیمارستان میلاد، بیمارستان هدایت و بیمارستان شهید لبافی‌نژاد در تهران، جز این دسته از مراکز درمانی هستند که در ادامه مطلب به اطلاعات کامل همه آنها دسترسی خواهیم داشت.

اما در شیوهٔ درمان غیرمستقیم، ما می‌توانیم به مراکزی غیر از مراکز درمانی اختصاصی تامین اجتماعی، چه دولتی و چه خصوصی، مراجعه کنیم. اگر بیمارستان یا درمانگاهی که از خدمات آن استفاده می‌کنیم، طرف قرارداد تامین اجتماعی باشد، تنها بخشی از هزینهٔ درمان را به عنوان فرانشیز می‌پردازیم و بقیهٔ هزینه، مستقیما توسط بیمه پرداخت می‌شود. اما اگر مرکزی که به آن مراجعه می‌کنیم، طرف قرارداد تامین اجتماعی نباشد، باید خودمان تمام هزینه درمان را پرداخت کنیم. سپس با ارائه فاکتورها و مدارک پزشکی‌مان به دفاتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی، طبق تعرفه مقداری از هزینه‌های انجام شده را از بیمه دریافت کنیم. با خواندن این مطلب می‌توانید در مورد بیمارستان‌های خصوصی تهران، بیشتر بدانید.

اگر شما بیمه شده‌ٔ اختیاری تامین اجتماعی هستید، در نظر داشته باشید که در استفاده از خدمات مراکز اختصاصی تامین اجتماعی هم باید ۱۰ درصد هزینه فرانشیز را پرداخت کنید.

 بیمارستان ‌های تامین اجتماعی در تهران

در حال حاضر تعداد بیمارستان‌های تامین اجتماعی در کل ایران ۸۰ بیمارستان است که از این تعداد در شهر تهران 25 بیمارستان و کلینیک مرتبط با تامین اجتماعی در حال فعالیت هستند که این بیمارستان ها و کلینیک ها در زمینه های مختلفی از جمله جراحی – کودکان – زنان – چشم – مغز و اعصاب و قلب و عروق فعالیت می کنند.. هزینهٔ درمان در این بیمارستان‌ها صد درصد رایگان است. با کلیک بر روی لینک زیر، به راحتی می‌توانید موقعیت تمام بیمارستان‌های تامین اجتماعی را روی نقشهٔ بلد ببینید و به اطلاعات تماس‌شان دسترسی داشته باشید.

مشاهده تمامی بیمارستان ها در نقشه بلد

 

همچنین با جستجوی عبارت «بیمارستان‌های تامین اجتماعی» در اپلیکیشن بلد، می‌توانید تمام این مراکز را روی نقشه ببینید و نزدیکترین بیمارستان به موقعیت خودتان را پیدا کنید. سپس با کمک مسیریاب بلد بهترین و کوتاه‌ترین راه را برای رسیدن به بیمارستان انتخاب کنید. حواستان هم باشد که دفترچه بیمه‌تان را فراموش نکنید.

لیست تمامی بیمارستان های تامین اجتماعی تهران را به همراه آدرس و شماره تلفن می توانید در بخش زیر مشاهده نمایید.

لیست کامل بیمارستان های تامین اجتماعی تهران

بیمارستان میلاد – بزرگراه همت،نرسیده به پل اتوبان چمران مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان صدر – میدان ولیعصر،خیابان کریم خان،خیابان به آفرین،پلاک ٨ مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان شریعت رضوی – مهرآباد جنوبی،روبروی پایگاه یکم شکاری مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان فیاض بخش – کیلومتر٧،جاده قدیم کرج،ابتدای خیابان خلیج مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان لبافی نژاد – خیابان پاسداران،بوستان نهم مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان لواسانی – چهارراه تهرانپارس،اتوبان شهید یاسینی،جنب پایانه اتوبوسرانی مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان معیری -میدان شهداء،سه راه مجاهدین مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان هدایت – خیابان شهید دکتر شریعتی،دوراهی قلهک،خیابان یخچال،خیابان هدایت مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
بیمارستان مریم – خیابان شوش غربی،روبروی ایستگاه مترو شوش
بیمارستان آیت اله کاشانی – بزرگراه بعثت،فلکه دوم خزانه بخارائی مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
کلینیک ابوریحان – خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی،نبش خیابان شهید نظری(سزاوار) مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
پلی کلینیک شهدای خاندان حکیم – باغ خزانه،خ. قزوین،خ. امین الملک مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
پلی کلینیک ١٣ آبان- خیابان شهید رجائی،جنب شهرداری منطقه ١۶ ، ایستگاه ورزش مسیریابی روی نقشه بلد
پلی کلینیک حیدری -خیابان ولیعصر(عج)،چهارراه امیراکرم،خیابان نوفل لوشاتو مسیریابی روی نقشه بلد
پلی کلینیک قدس -تهران نو،خیابان دماوند،بین خیابان وحیدیه و سیلان مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
پلی کلینیک جشنواره -فلکه دوم تهرانپارس،خیابان جشنواره،روبروی فرهنگسرای اشراق مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
پلی کلینیک ٢٢ بهمن -سلسبیل شمالی،خ. آزادی مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
پلی کلینیک شماره ١٧ -میدان شمشیری،ابتدای خیابان بوتان گاز،مجتمع اداری- درمانی بعثت
پلی کلینیک طوس -خیابان کارگر جنوبی،بین چهارراه لشکر و میدان قزوین،خیابان آقابالازاده مسیریابی روی نقشه بلد
درمانگاه شماره ١۵ -خیابان شهید مدنی(نظام آباد)،چهارراه شهید مدنی،کوچه شهید شعبانی مسیریابی روی نقشه بلد
درمانگاه شماره ١٩- خیابان ١٧ شهریور،نرسیده به میدان خراسان،خیابان شهید عجب گل(جهان پناه)
درمانگاه شهدای دخانیات -خیابان قزوین،جنب دخانیات مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
درمانگاه آزادی -کیلومتر ٢ جاده مخصوص کرج،مقابل شهرک اکباتان مسیریابی روی نقشه بلد تلفن
مرکز بهداشتی و درمانی ٢١ -بلوار آیت اله کاشانی،خیابان فردوس،خیابان صدیق تقدیری
مرکز بهداشتی و درمانی ٢٢ -بلوار آیت اله کاشانی،خیابان فردوس،خیابان صدق تقدیری،پلاک ۴٧

 

تفاوت بیمارستان های تامین اجتماعی تهران با بیمارستان های خصوصی در چیست؟

در سال های اخیر تقاضا برای خدمات درمانی و جراحی در زمینه های مختلف در شهر تهران به شدت افزایش پیدا کرده است که بخش عمده ای از این خدمات توسط بیمارستان های تامین اجتماعی و دولتی انجام می شود. تفاوت اساسی بیمارستان های تامین اجتماعی و خصوصی در بخش رسیدگی و توجه بیشتر به بیمار و ارایه خدمات هتلینگ بیشتر و بهتر است. به عنوان مثال یک عمل جراحی در بخش دولتی و خصوصی ممکن است تفاوتی نداشته باشد و حتی در بخش دولتی پزشکان و پرستاران حاذق تری برای انجام این عمل حاضر باشند اما اغلب بیماران کیفیت بیمارستان را همراه با خدمات جانبی آن ارزیابی می کنند.

در بخش دولتی به دلیل تقاضای بسیار زیاد ، هزینه اندک و پوشش اغلب بیمه های دولتی پزشکان و پرستاران بار کاری بیشتری را باید تحمل کنند ، اما در بیمارستان های خصوصی تهران به دلیل تعرفه های بالاتر نسبت به بیمارستان های خصوصی مراجعان کمتری دارد و در عوض بیماران از خدمات رفاهی بالاتری از جمله اتاق خصوصی بیمار، مکانی برای استراحت همراه بیمار ومراقبت های درمانی بیشتر بهره مند خواهند شد.

از جمله مزایای بیمارستان های تامین اجتماعی تهران امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان برای افرادی ست که دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارند اما در بیمارستان های خصوصی هزینه بسیار بیشتری از بیمار برای ارایه خدمات دریافت خواهد شد. نکته قابل ذکر این است که فرد بیمار در تمامی مراجعات خود به بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و دیگر مراکز ارایه خدمات پزشکی باید دفترچه درمان معتبر را همراه خود داشته باشد.

 

این مطلب را هم بخوانید :

لیست بیمارستان های خصوصی تهران

یک دیدگاه

  1. به هیچ دردی نمیخوره چرا بیمارستانی که مع رفی شده برای خدمات تامین اجتماعی تزریق بیماری بدحاله رو انجام نمیده چون از حارج بیمارستان اومده این همه پول بیمه میدم هر ماه کل تزریق رمدسیور رو ازاد و گرون انجام دادم یابستری بشم کای پول بدم ویا ممنو از خارج بیمارستان قبول نکردن واقعا این مملکت دست طه مشت دیوونه تشنه پول افتاده بیمه هم مفت گرونه جمعش کنید بابا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید