لیست روانپزشکان تهران

  لیست روانپزشکان تهران

  روانپزشک به پزشکی گفته می‌شود که در زمینه درمان بیماری‌های مربوط به روح و روان، تخصص پیدا کرده است. یک روانپزشک، اطلاعاتی جامع در زمینه‌های رواشناسی، پزشکی عمومی، زیست، بیوشیمی، عصب‌شناسی و داروشناسی دارد. او باید بهتر از هر پزشک دیگری بتواند با بیمار ارتباط برقرار کند تا با دانش، تجربه و هوشمندی بالای خود بتواند نکات مهم نهفته در صحبت‌های بیمار را که در ریشه‌یابی و درمان مؤثرند، متوجه شود. پیدا کردن یک پزشک حاذق برای درمان بیماری‌های روحی و روانی، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا علاوه بر این که این امراض، برای شخص و اطرافیانش بسیار آزاردهنده هستند، ممکن است باعث بروز بیماری‌های جسمی و مشکلات پیچیده‌تر شوند. بنابراین برای یافتن یک روانپزشک خوب باید به اندازه کافی تحقیق کنید. در سایت بلد، لیستی از بهترین روانپزشکان تهران به همراه اطلاعات تماس و آدرس آن‌ها قرار داده شده است. همچنین این سایت با فراهم کردن امکان ثبت نظرات کاربران، اطلاعات بسیار سودمندی از نحوه عملکرد هر پزشک در اختیار شما قرار می‌دهد. برای یافتن کلینیک روانپزشکی، فوق تخصص روانپزشکی و بهترین روانپزشک تهران، می‌توانید از سایت بلد کمک بگیرید. بیماری‌های روحی و روانی، طیف بسیارگسترده‌ای دارند و در بسیاری از موارد با مشکلات جسمانی نیز در ارتباطند. امراض روحی در اثر عوامل مختلفی همچون ژنتیک، مسائل خانوادگی، حوادث، تأثیرات محیط و ... در فرد ایجاد می‌شوند و تمامی افراد با هر جنسیت و سنی، ممکن است درگیر آن‌ها شوند. اختلال طیف اوتیسم، پارانوئید، اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی، شیدایی، اختلال بیش‌فعالی، افسردگی حاد و ... از بیماری‌های روانی هستند که جهت درمان‌های پیشرفته به روانپزشک ارجاع داده می‌شوند. تشخیص، ارزیابی، درمان و پیشگیری از اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی، وظایفی است که یک روانپزشک بر عهده دارد. روانپزشک از طریق معاینه وضعیت روانی و مشاهده آزمایشات پزشکی، به تشخیص بیماری می‌پردازد. برای این کار لازم است عوامل احتمالی به ترتیب بررسی و کنار گذاشته شوند. وی در تشخیص خود بسته به شدت بیماری، علاوه بر معاینه فیزیکی، از نوار مغز، سی‌تی‌اسکن، آزمایش خون جهت ارزیابی شیمی خون، آزمایش بیماری‌های مقاربتی و ... استفاده می‌کند. دلایل بررسی وضعیت جسمانی بیمار روانی این است که بسیاری از امراض جسمی همچون بیماری مقاربتی، اختلالات کلیوی و مغزی می‌توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر روح و روان انسان اثر بگذارند. مشاوره روانپزشکی از دیگر موارد مهم در درمان بیمار است. روانپزشک طی قرار ملاقات‌های منظم، با بیمار در مورد افکار، عواطف و روابط او صحبت می‌کند تا با کشف الگوهای رفتاری و فکری و تجارب گذشته او، بهترین روش‌های درمانی را متناسب با وضعیت بیمار، پیدا کند. گاهی حتی لازم است خانواده و نزدیکان بیمار هم با روانپزشک ملاقات کنند. درمان‌های روانپزشکی بسته به نوع و شدت بیماری، ممکن است دوره‌ای باشند یا ادامه پیدا کنند. در برخی موارد بیماری تا اندازه‌ای پیشرفت می‌کند که دیگر کاری از دست روانپزشک ساخته نیست. در این حالت باید به متخصص اعصاب و روان مراجعه کرد. تفاوت روانپزشک با متخصص اعصاب و روان در این است که روانپزشک قادر است بیماری‌هایی که فرد در آن آگاهانه و به صورت ارادی واکنش‌های مضر از خود نشان می‌دهد، درمان کند؛ اما در مواردی که فرد ناآگاهانه و غیرارادی خود را به خطر می‌اندازد باید از یک متخصص اعصاب و روان کمک گرفت.

  مطب پزشک

  تهران،بهجت آباد،خ. مطهری،خ. عبادی،خ. مقدم

  • روانپزشک
  مطب پزشک

  تهران،گاندی،خ. ولیعصر،خ. مریم

  • ۴٫۵(2 نفر)
  مطب پزشک

  تهران،جهاد،خ. فتحی شقاقی

  مطب پزشک

  تهران،ظفر،خ. جردن،خ. شریفی

  • روانپزشک
  • ۱٫۰(1 نفر)
  مطب پزشک

  تهران،دریا،خ. سعادت آباد،خ. سی و هشتم غربی

  • روانپزشک
  مطب پزشک

  تهران،سید خندان،خ. دکتر شریعتی،خ. مجتبایی،خ. سیمرغ شرقی

  مطب پزشک

  تهران،فاطمی،خ دکتر فاطمی،خ رهی معیری،خ خسروی،پلاک۷۸

  مطب پزشک

  تهران،دروس،خ پاسداران،خ بهستان نهم

  مطب پزشک

  بلوار کشاورز، روبروی بیمارستان امام خمینی، پلاک 370، طبقه اول، واحد 7

  مطب پزشک

  تهران،قبا،خ. دکتر شریعتی،خ. منظر نژاد

  مطب پزشک

  تهران،تجریش،خ کوروش،پ ۴,۲

  • ۵٫۰(1 نفر)
  مطب پزشک

  تهران، پاسداران، گل نبی، پلاک49، طبقه ۴، واحد 16

  مطب پزشک

  تهران،ولنجک،خ فضل الله،خ پیراسته،خ فرخ،پ ۱

  مطب پزشک

  تهران،صادقیه،خ ستارخان بین پاییزان و بلوار شهدای صادقیه،پ ۱۱۶۴

  مطب پزشک

  تهران،ولیعصر،بلوار کشاورز بین میدان ولیعصر و فلسطین،پ ۶۴

  • روانکاو
  مطب پزشک

  تهران،اختیاریه،خ شهید کلاهدوز،خ غیاثوند،خ دیده،پ ۳

  • متخصص اعصاب
  مطب پزشک

  تهران، شریعتی،صدمتر پایین تر از متروی قلهک، ساختمان ۱۴۰۵ پلاک ۱۴۹۵،طبقه ۲ واحد ۱۰

  • روانپزشک

  سوالات متداول

  • روانپزشکی شاخه‌ای از علم پزشکی است که با تجویز دارو و آزمایشات، به ریشه‌یابی، تشخیص و درمان امراض روحی و روانی می‌پردازد. در روانپزشکی، نحوه ارتباط و تعامل بین پزشک و بیمار، بیشتر از هر شاخه دیگری اهمیت دارد. چرا که گفت‌وگوی پزشک و بیمار در روانپزشکی، نقش محوری در تشخیص و درمان دارد.

  • تفاوت روانپزشک و روانشناس در این است که روانپزشک در رشته پزشکی تحصیل کرده و برخلاف روانشناس حق تجویز دارو و در صورت نیاز، بستری بیمار را دارد؛ اما روانشناسان با پایه تحصیلات علوم انسانی وارد دانشگاه می‌شوند. از آن جا که کار روانپزشک درمان دارویی بیماری است، جلسات روانپزشکی کوتاه‌تر هستند و فاصله بین آن‌ها زیاد است. اما جلسات روان درمانی طولانی‌تر هستند و اساس کار در آن‌ها، تعامل با بیمار است. به طور کلی هر دو گروه روانشناسان و روانپزشکان در حوزه سلامت روان فعالیت می‌کنند و در مواقع لزوم به همکاری با یکدیگر در درمان یک بیمار خاص می‌پردازند.

  • با خواندن این مطلب متوجه شدید که کار روانپزشک چیست و چه روش‌های درمانی را دنبال می‌کند. با توجه به این اطلاعات، هر شخصی که از ناراحتی‌های روحی و بیماری‌های روانی رنج می‌برد، لازم است که با یک روانپزشک دیدار کند. به طور کلی افرادی که مسائل روانی آن‌ها از طریق گفت‌وگو با مشاوره، روانکاو و روانشناس حل نشده و برای درمان امراض روحی خود نیاز به مصرف دارو و روش‌های درمانی پیشرفته دارند، باید به روانپزشک مراجعه کنند.

صفحه 1 از 2