ثبت نام واکسن کرونا از آنچه که فکر کنید راحت‌تر است به ساده ترین شکل ممکن می‌توانید ثبت‌نام کنید و واکسن دریافت کنید. اگر هنوز برای واکسن کرونا ثبت‌نام نکردید یا مشکلی در روند ثبت‌نام و دریافت واکسن دارید بهتر است با ما همراه باشید چرا که تیم حرفه‌ای بلد قدم‌به‌قدم از درب منزل تا نزدیک‌ترین مرکز واکسیناسیون کرونا همراه شماست. ما تلاش می‌کنیم با ارائه اطلاعات به‌روز، علاوه‌بر آموزش نحوه ثبت‌نام برای دریافت واکسن کرونا، نزدیک‌ترین و حتی خلوت‌ترین مرکز به محل زندگی شما را بیابیم و شما را تا این مرکز همراهی کنیم.

ثبت‌نام واکسن کرونا

از زمان شروع واکسیناسیون عمومی از طریق رسانه و اخبار گوناگون اعلام شد که باید افراد برای دریافت واکسن کرونا ثبت‌نام کنند در این وضعیت موج نگرانی در میان افراد شکل گرفت که ثبت نام چگونه است و اگر نتوانند ثبت‌نام کنند چه مشکلی پیش می‌اید و…

از همان ابتدای واکسیناسیون عمومی و گروه‌های هدف ثبت‌نام واکسن کرونا بدین گونه بود که برای تزریق واکسن کووید 19، لازم بود شهروندان، اطلاعات خانوار خود را در سامانه یکپارچه «سیب» ثبت کنند و پس از ثبت اطلاعات مذکور، در صورت اعلام گروه‌های مورد هدف برای انجام واکسیناسیون کرونا، در سامانه نوبت‌دهی وزارت بهداشت با درگاه اینترنتی salamat.gov.ir   ثبت نوبت‌دهی خود را انجام دهند تا پس از دریافت پیامک مشخص شدن محل تزریق واکسن، به محل مذکور در زمان اعلام شده مراجعه و نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

برای دریافت دوز دوم واکسن کرونا نیازی به ثبت نام مجدد نیست و باید منتظر بمانید تا با شما تماس گرفته شود یا از طریق پیامک به یکی از مراکز تجمیعی واکسن کرونا هدایت شوید. پس از آن میتوانید آدرس آن مرکز را در «بلد» پیدا کرده و برای تزریق دوز دوم مراجعه کنید. در سایت بلد لیست مراکز واکسیناسیون تهران، مراکز واکسیناسیون اصفهان، مراکز واکسیناسیون مشهد، مراکز واکسیناسیون تبریز، مراکز واکسیناسیون شیراز، مراکز واکسیناسیون کرج، مراکز واکسیناسیون اهواز و دیگر شهرها قابل دسترسی است.

ولی از اواخر شهریور 1400 در اکثر شهر‌های ایران دیگر ثبت‌نام واکسن کرونا لغو شد و افراد می توانند با در دست داشتن کارت ملی بدون محدودیت سنی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند. 

اگر تاکنون واکسن دریافت نکردید با استفاده از بلد میتوانید نزدیک‌ترین مراکز واکسیناسیون به خود را پیدا کنید و همچنین در صفحات مربوط به مراکز تزریق واکسن اطلاعاتی مانند نوع واکسن، ساعت کاری، میزان شلوغی، واجدین شرایط برای تزریق واکسن درج شده است که می‌توانید از این اطلاعات کمک بگیرید.

ثبت نام واکسن کرونا

ثبت‌نام حضوری

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم در طی هفته‌های اخیر بدون نیاز به ثبت نام در سایت سازمان وزارت بهداشت و بدون محدودیت سنی واکسیناسیون انجام می‌شود. از این رو در برخی از شهرهای بزرگ چون تهران، مشهد و… در بعضی از مراکز واکسیناسیون به علت ازدحام مردم ثبت نام حضوری انجام می‌شود اول در هنگام مراجعه به ازای هر کد ملی یک شماره داده می‌شود و بعد از گذشت زمانی این شماره ها توسط کارشناسان صدا زده می‌شود و افراد واکسن دریافت می کنند. لازم به ذکر است هر روز برای همان روز شماره یا نوبت داده می‌شود.

واکسیناسیون افراد زیر 18 سال و دانش‌اموزان(18- 12) سال

اگر فرزند شما هم زیر 18 سال است و یا دانش آموز هست و تا کنون واکسن کرونا دریافت نکرده است دیگر لازم نیست در جایی ثبت نام کنید می‌توانید با در دست داشتن کارت ملی و با استفاده از بلد نزدیک‌ترین و ارام‌ترین مرکز واکسیناسیون به خود را پیدا کنید و همچنین نظرات کاربران در رابطه با مرکزها را نیز می‌توانید بخوانید.

ثبت‌نام واکسن کرونا برای دانشجویان

واکسیناسیون برای دانشجویان دانشگاه آزاد در برخی از شهرها از 1 شهریور شروع شده و در شهرهای دیگر نیز در هفته دوم شروع شد چندی نگذشت که اعلام شد همه دانشجویان اعم از کارشناسی، ارشد، دکتری  با در دست داشتن کارت ملی و کارت دانشجویی می‌توانند واکسن دریافت کنند و الان نیازی به ثبت نام نیست. ولی در طی هفته‌های قبل دانشجویان در سامانه آموزشیار ثبت نام می‌کردند.

ثبت‌نام واکسن برای فرهنگیان

فرهنگیان هم به دلیل جزو گروه مشاغل پرخطر در اواسط تابستان 1400 واکسیناسیون فرهنگیان آغاز شد در ابتدا معلمان در شهر‌های کوچک باید در سامانه نوبت‌دهی وزارت بهداشت به نشانی salamat.gov.ir ثبت‌نام می‌کردند و پس از دریافت پیامک در زمان اعلام شده به مراکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا مراجعه می‌کردند. اما در شهرهایی چون تهران و… که جمعیتی بالاتر از ۲۰ هزار نفر دارد واکسیناسیون بر عهده آموزش‌وپرورش بود و کار تزریق واکسن هم توسط پرسنل وزارت بهداشت در سالن‌های وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش انجام شد. همچنین در این طرح همه کارکنان مدارس دولتی و غیردولتی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، معلمان حق‌التدریس، مربیان پیش‌دبستانی، معلمان آموزشگاه‌های علمی و آموزشگاه‌های زبان، سرباز معلمان و دانشجو معلمان واکسینه شدند.

ثبت نام واکسن کرونا رانندگان اسنپ 

از چهارم مرداد ۱۴۰۰ واکسیناسیون رانندگان حمل‌ونقل عمومی آغاز شده و انتظار می‌رفت اگر در وسط واکسیناسیون متوقف نشود در شهریورماه کار واکسیناسیون رانندگان این صنف به پایان برسد. بعد از اعلام شروع واکسیناسیون برای این صنف رانندگان مجاز بودند ثبت‌نام کنند و واکسن دریافت کنند و تا ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ این اتفاق افتاد ولی بعد یک وقفه ایجاد شد و اولویت بندی پیاده‌سازی شد. اولویت‌بندی هم بر اساس سن رانندگان، تعداد سفر و… بود. 

ثبت نام واکسن کرونا برای بیماری‌های خاص

در حال حاضر بیماران خاص، نادر، صعب‌العلاج و بیماران مبتلا به سرطان که در ۶ ماه گذشته سابقه شیمی‌درمانی یا رادیوتراپی دارند واکسن را چند ماه پیش دریافت کردند و این گروه نیاز به ثبت نام نداشتند از طرف مراکز واکسیناسیون با این گروه تماس گرفته می‌شد و مکان و ساعت دریافت واکسن اطلاع داده می‌شد.

اگر جزو این گروه هستید و تاکنون واکسن دریافت نکردید. برای پیدا کردن آدرس مراکز واکسیناسیون کافی است از بلد بپرسید تا راهنمایی کاملی درباره خدمات ارائه شده در هریک از این مراکز به شما بدهد. در تهران چهار بیمارستان تک تخصصی برای واکسیناسیون بیماران خاص در نظر گرفته شده است؛ این بیماران می‌توانند با مراجعه به بیمارستان اختر، امام حسین (ع)، طرفه و مهدیه خدمات واکسیناسیون را دریافت کنند. 

ثبت نام واکسن کرونا نظام پزشکی

می‌توان گفت کادر درمان جزو اولین گروه‌هایی بودند که واکسن دریافت کردند. اگر شما هم کادر درمان هستید ولی به دلایلی واکسن دریافت نکردید می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن «بلد»، نزدیکترین بیمارستان به محل کار یا منزل خود را شناسایی کرده و سپس نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنید.

ثبت نام واکسن کرونا خانواده پزشکان و کادر درمان

از اواسط شهریور طرح واکسیناسیون اعضای درجه یک کادر درمان شروع شده است و هر فرد کادر درمان با نوشتن اسم اعضای درجه یک خود که واکسن دریافت نکردند در لیست مربوطه، بعد از گذشت یک هفته از نام نویسی اعلام شد که این افراد میتوانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

مراکز واکسیناسیون خودرویی

برای جلوگیری از شلوغی مراکز ستاد ملی مقابله با کرونا با همکاری دولت و ارتش جمهوری اسلامی ایران مراکز تزریق واکسن خودرویی کرونا افتتاح شد. مراکز تزریق واکسن خودرویی کرونا یکی از اقدامات قابل‌تقدیر در تسریع روند واکسیناسیون است.

در این مراکز، افراد در داخل خودرو توی صف منتظر می‌مانند و در داخل خودرو نیز واکسینه می‌شوند. از مهم‌ترین مزایای این طرح، کاهش امکان ابتلا به کرونا در اثر ازدحام جمعیت است که متأسفانه در برخی مراکز بسیار بالاست. این طرح در ابتدا برای افراد بالای 70 سال اجرا شد ولی بعد از مدتی همه توانستند به مراکز واکسیناسیون خودرویی مراجعه کنند.

تیم اطلاع‌رسانی «بلد» که همواره دغدغه آسان‌سازی عبور و مرور برای هم‌وطنان را داشته و دارد، با ایجاد امکان جدیدی در این اپلیکیشن مسیریاب، لیست کاملی از مراکز تجمیعی و خودرویی واکسن کرونا تهیه کرده است که با مراجعه به آن می‌توانید تمامی اطلاعات لازم اعم از آدرس، نوع خدمات و واکسن و حتی میزان شلوغی یا خلوت بودن آن مرکز را به دست آورده و با خیال آسوده برای تزریق واکسن مراجعه کنید.

19 دیدگاه‌ها

 1. متاسفانه هر چقدر تلاش کردم این سامانه خطا میدهد یا اینکه اعلام میکند که اطلاعات صحیح نیست چه باید کرد؟

 2. سلام حمیدخاکی ۳۶ازتهران من بیماری نادر دارم آلوپسی چطوری میتونم واکسن کرونا بزنم لطفان کمکم کنید واکسن بزنم بدنم خیلی ضعیفه چرابه بیماران نادر کمک نمیکنید حداقل واکسن کرونا بزنن

  • سلام حمید عزیز! اطلاعات و جزئیات واکسن‌های تزریقی، شامل افراد واجد شرایط، نوع واکسن و مدارک مورد نیاز و میزان شلوغی اون مرکز رو می‌تونید در صفحه‌ی هر‌کدوم از مراکز واکسیناسیون مشاهده کنید. همچنین اطلاعات تماس اون‌ها هم در برنامه قرار داره می‌تونید جهت اطمینان با اون‌ها تماس بگیرید. از همراهی شما متشکریم.

 3. سلام.لیلا هستم برای ثبت‌نام پدر و مادرم که بالای ۶۰ سال هستنداقدام کردم،ولی موفق به ثبت نام نمیشم.من فکر میکنم کد امنیتی که سیستم ارسال میکنه،باید لاتین وارد بشه تا وارد مرحله‌ی بعدی بشم.آیا درسته؟
  هر کار میکنم،اعداد فارسی تایپ میشه.ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

 4. واقعن این سامانه ثبت نام،خیلی ایراد داره که امکان ویرایش بعد ثبت نام وجود نداره یا حتی کسایی که موفق نشدن در روز تعیین شده واکسن بزنن اجازه ثبت نام مجدد نمیده

 5. سلام .من متولد 1357 هستم .و یک ماه دیگه عازم ترکیه هستم.چرا نباید ما هم واکسن بزنیم ک وقتی وارد یک کشور میشیم با مشکلی روبه رو نشیم.باید برای ما هم فکری بکنند.فقط گیر کردن هنوز روی متولد 50 .زود بجنبید دیگه

  • سلام کاربر عزیز! در صورتی‌که از نسخه‌ی اندروید برنامه استفاده می‌کنید می‌تونید از داخل برنامه‌ی بلد، میانبر مراکز واکسیناسیون رو انتخاب کنید و لیست مراکز و اطلاعات مربوط به هر مرکز رو مشاهده کنید و یا نام مرکز مورد نظرتون رو در قسمت جستجوی برنامه جستجو کنید و اطلاعات کامل اون مرکز رو مشاهده کنید. هم‌چنین می‌تونید به وب‌سایت بلد مراجعه کنید و مراکز واکسیناسیون و اطلاعات اون‌ها رو، در داخل وبسایت مشاهده کنید. از همراهی شما متشکریم

 6. همه مراکز واسیناسیون تهران در نقشه شما نیستند. مرکز واکسیناسیون خودرویی در سوله بحران ناحیه سه منطقه ۲۱ واقع در وردآورد در خیابان لشکری در لیست شما نبود. ما ثبت نام کردیم برای این مرکز و اصلا جایی هم ننوشته بود که خودرویی هستش. با هزار بدبختی از یکی خواهش کردم بنشینم داخل ماشینش تا واکسن بزنم.

  • سلام کاربر عزیز! از گزارش شما متشکریم. این مورد رو به تیم مربوطه منتقل می‌کنیم تا بعد از بررسی به نقشه‌ی بلد اضافه بشه. از این‌که با شکیبایی ما رو در مسیر بهبود بلد همراهی می‌کنید سپاس‌گزاریم.

 7. سلام و خسته نباشید بابت خبررسانی مفید و مهمی که انجام می‌دهید
  متاسفانه بی نظمی زیادی در مراکز واکسیناسیون در شهر رشت دیده میشه و هیچ کس هم پاسخ گو نیست و چیزی جز سرگردانی و اتلاف وقت برای مردم نداره
  من برای واکسن پسرم در سایت ثبت نام کردم ،،پیام هم دارم اما دو روز هستش که مرکز یادگار امام رشت برای نزدن واکسن توجیه میاره
  نمی‌دونم این بی نظمی رو چه کسی باید سروسامان بدهد ،،برای واکسنی که مشخص نیست چه اثراتی در آینده دارد چرا باید اینهمه سرگردانی بکشیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید