در طی ماه‌های اخیر مراکز تزریق واکسن کرونا خودرویی و مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا نقش پررنگی در واکسیناسیون عمومی داشتند. از زمانیکه که طرح واکسیناسیون در این مراکز شروع شد آمار واکسیناسیون روزبه‌روز بالا رفت چرا که در مراکز تزریق واکسن کرونا خودرویی و مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا واکسیناسیون با سرعت بالا و با پوشش تعداد بیشتری انجام می‌گیرد.

با آغاز واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا، مهم‌ترین دغدغه گروه‌های دریافت‌کننده واکسن، اطلاع از مراکز تزریق و نحوه دسترسی به آن‌هاست. تیم اطلاع‌رسانی «بلد»  که همواره دغدغه آسان‌سازی عبور و مرور برای هم‌وطنان را داشته و دارد، با ایجاد امکان جدیدی در این اپلیکیشن مسیریاب، لیست کاملی از مراکز تجمیعی و مراکز خودرویی تزریق واکسن کرونا در بلد تهیه شده است که با مراجعه به آن می‌توانید تمامی اطلاعات لازم اعم از آدرس، نوع خدمات و واکسن و حتی میزان شلوغی یا خلوت بودن آن مرکز را به دست آورده و با خیال آسوده برای تزریق واکسن مراجعه کنید.

مراحل ثبت‌نام مراکز تزریق واکسن کرونا خودرویی و مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا

مراحل ثبت‌نام برای همه مراکز ثابت است و برای تزریق واکسن کووید 19، لازم است شهروندان، اطلاعات خانوار خود را در سامانه یکپارچه «سیب» ثبت کنند و پس از ثبت اطلاعات مذکور، در صورت اعلام گروه‌های مورد هدف برای انجام واکسیناسیون کرونا، در سامانه نوبت‌دهی وزارت بهداشت با درگاه اینترنتی salamat.gov.ir   ثبت نوبت‌دهی خود را انجام دهند تا پس از دریافت پیامک مشخص شدن محل تزریق واکسن، به محل مذکور در زمان اعلام شده مراجعه و نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند. برای ثبت‌نام واکسن کرونا در سامانه سیب، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱- متقاضیان هر کدام از اولویت‌ها که توسط مراجع رسمی اعلام می‌شوند باید با درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود، در سامانه سیب اقدام به ثبت نام کنند. کد تایید ورود به سامانه برای همان شماره اعلامی ارسال می‌شود. نیاز نیست این شماره موبایل الزاماً متعلق به فرد متقاضی واکسیناسیون باشد؛ تنها کافی است شماره‌ای را انتخاب کنید که در دسترس باشد.؛ زیرا پیامک زمان و مکان تزریق دوز اول و دوم واکسن به همین شماره ارسال خواهد شد.

۲- پس از وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه مرحله بعد؛ کد امنیتی به شماره موبایل وارد شده ارسال می‌شود. با ورود کد تأیید، باید نام استان و شهر محل سکونت متقاضی واکسن را وارد کرد.

۳- در مرحله بعد، اسامی و مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا و مراکز تزریق واکسن کرونا خودرویی وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید.

به این ترتیب ثبت‌نام تمام می‌شود و بعد از آن باید منتظر بود تا پیامک زمان و مکان تزریق واکسن کرونا برای افراد ارسال شود.

مزیت و ویژگی مراکز تزریق خودرویی

  • رعایت فاصله اجتماعی
  • عدم شلوغی مراکز
  • اسان بودن (برای سالمندان و بیماران)
  • سرعت بالا
  •  عدم محدودیت زمانی
  • دسترسی آسان

مراحل تزریق واکسن در مراکز خودرویی

نحوه کار این مراکز به این صورت است که افراد در مراجعه به این مراکز معمولاً در سه ایستگاه فرآیند واکسیناسیون را طی می‌‌کنند. در ابتدا که این مراکز ایجاد شده بود بسیار آرام بود و نزدیک به 20 دقیقه کار هر فرد طول می‌کشید ولی الان طبق گفته‌های افراد چندین ساعت در صف‌های طولانی می‌مانند.

  • ایستگاه اول پذیرش و دریافت کارت ورود و در صورت داشتن کارت واکسیناسیون (دوز دوم) کارشناسان کارت را چک می‌کنند. سپس خودروها در صف پشت‌سرهم قرار می‌گیرند تا نوبت پذیرش برسد و سپس به ایستگاه بعد، یعنی تزریق واکسن هدایت می‌شود.
  • در ایستگاه دوم، در یک‌سو کارشناسان اطلاعات افراد را ثبت می‌کنند و در سوی دیگر پس از ثبت اطلاعات، تزریق‌کننده واکسن، به سمت خودروی مراجعان رفته و واکسن را تزریق می‌کند.
  • در ایستگاه پایانی نیز پزشک مقیم پس از ۲۰ دقیقه با رعایت اصل فاصله‌گذاری، شرایط عمومی افراد را پس از دریافت واکسن بررسی و کارت واکسیناسیون را تا نهایی می‌کند.

شاید برایتان سوال شود که  مراکز تزریق واکسن کرونا خودرویی و مراکز تجمعی واکسیناسیون کرونا در کدام شهر‎‌ها وجود دارد؟ باید در جواب این سوال گفت که مراکز تجمعی در همه شهر ها وجود دارد و مراکز تزریق واکسن کرونا خودرویی هم در اکثر شهر های بزرگ وجود دارد از قبیل تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، کرج، ارومیه، دزفول، قم، یزد، بندر ماهشهر، نیشابور، اهواز، تربت‌جام و …. شما می‌توانید با مراجعه به «بلد» و جستجوی شهر خود، از اطلاعات مراکز تجمیعی یا خودرویی تزریق واکسن کرونا مطلع شوید. در بلد مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا تهران، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا اصفهان، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا مشهد، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا تبریز، مراکز تزریق واکسیناسیون شیراز، مراکز تزریق واکسیناسیون کرونا کرج، مراکز تزریق واکسیناسیون اهواز، مراکز واکسیناسیون قم  و دیگر شهرها را می‌توان مشاهده کرد.

معرفی مراکز تزریق واکسن کرونا خودرویی تهران

 ساعت کار مراکز خودرویی و نیز مراکز تجمیعی واکسن کرونا متفاوت است و شما می‌توانید با مراجعه به «بلد» از ساعت دقیق فعالیت این مراکز مطلع شوید.

برای دریافت آدرس نزدیک‌ترین مرکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا به محل کار یا منزل خود، کافی است به «بلد» مراجعه کنید. آدرس مراکز تزریق واکسن کرونا تهران مانند مراکز تزریق واکسن غرب تهران، مراکز تزریق واکسن شرق تهران، مراکز تزریق واکسن جنوب تهران و مراکز تزریق واکسن شمال تهران از طریق سایت بلد قابل دسترسی است.

مرکز خودرویی بوستان سرخه‌حصار

مراکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا

نخستین مرکز خودرویی تزریق واکسن کرونا، از اردیبهشت‌ماه سال جاری در مرکز واکسیناسیون بوستان سرخه‌حصار در شرق تهران افتتاح شده است.

پارک جنگلی سرخه‌حصار در بزرگراه یاسینی واقع شده است و دسترسی به آن از طریق اتوبان رسالت امکان‌پذیر است. برای رفتن به پارک سرخه‌حصار باید وارد اتوبان رسالت شرق شوید، مسیر را تا انتها ادامه دهید و سپس در انتهای اتوبان وارد مسیر بزرگراه شهید یاسینی شرق شوید. در همان اوایل اتوبان، پارک را مشاهده خواهید کرد. برای دستیابی آسان‌تر به این بوستان می‌توانید از «بلد» کمک بخواهید.

مرکز خودرویی بوستان ولایت

بوستان ولایت در جنوب تهران دومین و بزرگترین مرکز خودرویی تزریق واکسن کرونا است که در منطقه 19 تهران واقع شده است.

این بوستان با وسعت ۸۹ کیلومترمربع در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ شهرداری همجوار است؛ این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت‌الله سعیدی محدود می‌شود.

مرکز خودرویی ورزشگاه تختی

ورزشگاه تختی در منطقه 14 تهران دومین مجموعه خودرویی تزریق واکسن در شرق تهران است. این ورزشگاه در میدان شهید باکری واقع شده است و دسترسی آن از طریق بزرگراه بسیج شمال، بزرگراه هجرت است. تزریق واکسن کرونا در این مرکز همه روزه از ساعت 9 تا 13 انجام می‌پذیرد.

مرکز خودرویی بوستان آزادگان

بوستان آزادگان در منطقه 15 تهران نیز از ابتدای تیرماه به عنوان مرکز خودرویی تزریق واکسن کرونا آغاز به کار کرده است. ظرفیت استفاده شهروندان از این مرکز برای واکسیناسیون روزانه هزار نفر است و شهروندان که در مراکز پرتراکم مجاور این بوستان نظیر محله‌های مشیریه و افسریه به راحتی می‌توانند به این مرکز مراجعه کنند.

در بزرگراه‌های منتهی به بوستان آزادگان، نظیر امام علی، آزادگان، بسیج و امام رضا (ع) علائمی برای مرکز واکسیناسیون خودرویی ثبت شده است و شهروندان می‌توانند از محور بوعلی به سمت بوستان آزادگان وارد این مرکز واکسیناسیون خودرویی شوند.

مرکز خودرویی باغ پرندگان

مراکز خودرویی و تجمیعی تزریق واکسن کرونا

پارکینگ باغ پرندگان در مجاورت خیابان کوهستان در منطقه 4 شهرداری تهران یکی دیگر از مراکز خودرویی تزریق واکسن کروناست که در فضایی به مساحت 13 هزار متر مربع با امکاناتی نظیر اورژانس، محل استراحت و ویزیت پزشک از ۹ صبح تا ساعت ۱۶ به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کند. به طور میانگین روزانه حدودا ۵۰۰ نفر در این مرکز خودرویی واکسیناسیون می‌شوند.

 مرکز خودرویی شهر ری

یکی دیگر از مراکز خودرویی تزریق واکسن کرونا، در شهر ری (منطقه 20 تهران) و در جوار حرم عبدالعظیم حسنی واقع شده است. این مرکز از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۴ پذیرای شهروندان بر اساس رده‌بندی گروه‌های سنی است و پیش‌بینی می‌شود، روزانه یک‌هزار و ۵۰۰  دوز تزریق در این محل انجام شود.

مرکز تزریق خودرویی ورزشگاه آزادی

همچنین معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران از افتتاح یکی دیگر از مراکز خودرویی تزریق واکسن کرونا تهران طی روزهای آتی در ورزشگاه آزادی (در غرب تهران) خبر داده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید